کد خبر: ۱۲۸۷۰
تاریخ انتشار: ۰۹ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۲
همکاری شرکت ملی نفتکش ایران با شرکت‎های‎ دانش‎بنیان؛
مديرعامل شركت ملی نفتكش ايران از همكاری اين شركت با شركت‎های دانش‎بنيان داخلی به منظور مطالعه و پياده‎سازی روش‎های كاهش مصرف سوخت كشتی‌ها خبر داد.
مديرعامل شركت ملی نفتكش ايران از همكاری اين شركت با شركت‎های دانش‎بنيان داخلی به منظور مطالعه و پياده‎سازی روش‎های كاهش مصرف سوخت كشتی‎ها برای نخستین بار خبر داد.به گزارش خبرنگار مارین تایمز، مهندس سيروس كيان ارثی امروز سه شنبه در مراسم افتتاح سومين جشنواره دريا مسير پيشرفت به افزایش و تداوم همكاری شركت ملی نفتكش ايران با شركت‎های داخلي اشاره كرد و گفت: اين شركت در راستای اجرای قوانين بين‎المللی و استفاده از توان مطالعاتی و تحقيقاتی بخش‎های داخلی چندی پيش قراردادی را با هدف كاهش سولفور سوخت كشتی‏‎ها با پژوهشگاه صنعت نفت امضا كرد.

وي اضافه كرد :علاوه براين همكاری مشتركی را با شركت‎های دانش بنيان داخلي به منظور بررسی روش‎های كاهش مصرف سوخت كشتی‌های ناوگان آغاز كرده ايم كه اميدواريم نتايج خوبی را در اين حوزه و  همچنین در بحث صرفه جويی ارزي به همراه داشته باشد.

به گفته وی در حال حاضر  سوخت  مصرفی کشتی‎ها ٤٠ تا 60 درصد هزينه كشتيرانی‌ها را تشكيل می‎دهد.

عضو هيات مديره شركت ملی نفتكش ايران به اقدام ديگر اين شركت در استفاده از توان صنايع داخلی و در راستای اجراي سياست های اقتصاد مقاومتی اشاره كرد و گفت :تفاهم نامه‎ای  را نيز با سازمان گسترش و نوسازي صنايع و كشتيرانی جمهوری اسلامي ايران به منظور تشكيل شركت مشترك امضا كرده ايم كه در حوزه ساخت كشتی‎های بزرگ و اقيانوس پيما در كشور و توانمند سازی صنايع داخلی مثمر ثمر خواهد بود.

وي همچنين به حمايت شركت ملي نفتكش‎ايران در حمايت از پايان نامه‎ها و تحقيقات دانشجويی اشاره كرد و افزود: اين شركت در راستای گسترش پژوهش‌های دريايی، حمايت از پايان‎نامه هاي دانشجويي را اجرايي كرده است.

كيان ارثی سپس خواستار توجه ويژه مسئولان آموزشی كشور بويژه آموزش و پرورش به مباحث دريايی شد و ادامه داد: اميدواريم وزارت آموزش و پرورش در راستای همكاری خود با ارگان‎های دريایی، اهتمام ویژه‌ای را نسبت به فرهنگ سازی دریایی و گنجاندن مباحث و راهبردهای دريايی كشور در كتب درسی دانش آموزان داشته باشد.

وی سپس به وضعیت ناوگان شرکت ملی نفتکش ایران اشاره کرد و گفت: شرکت ملی نفتکش ایران با در اختیار داشتن ناوگانی به ظرفیت 15میلیون تن بزرگترین ناوگان نفتکش جهان به شمار می‎رود.

 کیان ارثی گفت: این شرکت در دوران دفاع مقدس و  تحریم ها توانست به پشتوانه نیروی انسانی ماهر و  متخصص خود از توقف صادرات نفت خام کشور جلوگیری کند و حتی با حمل محموله‎های وارداتی بنزین موردنیاز کشور مانع از توقف شریان خودرویی کشور شود.
 
سومین جشنواره ملی دریا مسیر پیشرفت امروز باحضور حسین هاشمی تختی نماینده مردم بندرعباس در مجلس، محمد راستاد مدیرعامل سازمان بنادرو دریانوردی، سیروس کیان ارثی مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ایران  و جمعی از مدیران دریایی و شرکت‎های دانش بنیان در تهران آغاز به کار کرد در این جشنواره  که از امروز سه شنبه به مدت 3 روز در باغ موزه دفاع مقدس آغاز به کار کرده است از طرح و دستاوردهای فناورانه دریایی برتر کشور تقدیر  شد.

در حاشیه این جشنواره، نمایشگاه طرح و دستاوردهای فناورانه دریایی نیز بر پا شده است.

سومین جشنواره ملی دریا مسیر پیشرفت و نمایشگاه طرح و دستاوردهای فناورانه دریایی 11 آبان به کار خود پایان می دهد.
مطالب مرتبط
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: