کد خبر: ۱۲۸۱۶
تاریخ انتشار: ۰۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۷
پیکر ناخدای لنج ربوده شده به دست دزدان دریایی توسط یک شناور اماراتی به ایران باز می‎گردد.

به گفته مدیرعامل تعاونی صیادان چابهار و کنارک، پیکر ناخدای شناور ایرانی که در یورش دزدان دریایی سومالی به ضرب گلوله کشته شده بود با ریش سفیدی یک ناخدای اماراتی به کشور باز می‌گردد.

به گزارش مارین تایمز،علیم افشار درباره وضعیت پیکر ناخدای کشته شده به دست دزدان دریایی سومالی به ایلنا گفت: یک ناخدای شناور تجاری اماراتی که پیش از این با ناخدای کشته شده به دست دزدان دریایی سومالی رفیق بود با ریش سفیدی پیکر او را پس گرفت تا به دست خانواده‌اش در ایران برساند.

وی ادامه داد: گویا این ناخدای اماراتی که پیش از این با ناخدای ایرانی با افراد مرتبط با گروه دزدان دریایی سومالی مراوداتی داشته‌است با ریش سفیدی و توضیح شرایط معیشتی این ناخدا توانست پیکر او را پس بگیرد.

دزدان دریایی سومالی پیش از این اعلام کرده بودند که برای بازگرداندن پیکر این ناخدا ۱۵۰۰ دلار می‌خواهند در صورتی که خانواده این ناخدا حتی توان پرداخت ۱۰۰ دلار را هم ندارند.

افشار در مورد وضعیت خانوادگی این ناخدای کشته شده اضافه می‌کند: ناخدا رحمتی از اهالی شهرستان کنارک بود و حدود سی‌سال سن‌داشت از او چهار فرزند باقیمانده‌است که بزرگترین آنها یازده سال و کوچکترین آنها یکسال دارند.

این فعال صیادی در مورد چگونگی بازگرداندن پیکر ناخدا رحمتی خاطرنشان می‌کند: ناخدای اماراتی جنازه را از دزدان دریایی سومالی تحویل گرفته است و در میانه‌های راه پیکر را به یکی از لنج‌های ایرانی داده است. پیکر ناخدای کشته شده دست به دست می‌چرخد تا هر شناوری که زودتر به آب‌های ایران می‌رسد آنرا را به خانواده ناخدا تحویل بدهد.

وی همچنین در خصوص سایر خدمه این شناور ربوده شده می‌گوید: تاآنجا می دانیم که یکی از خدمه در جریان حمله دزدان ربوده شده بود اما اکنون هیچ خبر تازه‌ای نداریم، تماسی هم از طریق شبکه‌های اجتماعی گرفته نشده اشت و این بی‌خبری باعث شده‌است تا خانواده این صیاد وضعیت روحی مناسبی نداشته باشند.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: