آخرین اخبار
پربیننده ترین ها
کد خبر: ۱۲۷۹۴
تاریخ انتشار: ۰۱ آبان ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۹
3 تفاهم نامه شناسایی و جذب سرمایه گذار در بندر نوشهر با حضور محمد راستاد مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی به امضا رسید.

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در مراسم امضای تفاهم‌نامه 3 پروژه مهم سرمایه‌گذاری در بندر نوشهر با اعلام این مطلب افزود: همه باید تلاش کنیم این بندر تاریخی به جایگاه شایسته خود دست پیدا کند .

به گزارش مارین تایمز به نقل از روابط عمومی سازمان بنادر و دریانوردی، 3 تفاهم نامه شامل احداث خط لوله و مخازن نگهداری فرآورده‌های نفتی، احداث خط لوله و مخازن روغن خوراکی و ایجاد پایانه مشترک صادرات مواد غذایی و مسافری بین مدیر کل بنادر و دریانوردی مازندران و 3 سرمایه گذار به امضا رسید.

احداث خط لوله و مخازن نگهداری فرآورده‌های نفتی که متقاضی ان شرکت فراکاران تدبیر کوشا بود با قرارداد اجاره اراضی جهت سرمایه‌گذاری در زمینه احداث و بهره‌برداری از مخازن نگهداری مواد نفتی با مدت قرارداد ۱۵ سال،دوره ساخت ۲۴ ماه، مدت بهره‌برداری ۱۳ سال،میزان اشتغال ۶۵ نفر،دوره بازگشت سرمایه ثابت ۷.۲۰ سال، بامتراژ حدود ۱۳ هزار متر مربع ومیزان سرمایه‌گذاری ۲۷۱ میلیارد و ۱۷۰ میلیون ریال توسط شرکت فراکاران تدبیر کوشا انجام شد.

احداث خط لوله و مخازن روغن خوراکی نیز توسط شرکت طلوع سبز خاتم با میزان سرمایه‌گذاری ۱۰۸ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال با متراژ چهار هزار متر مربع با مدت قرارداد ۱۵ سال،دوره ساخت ۲۴ ماه،مدت بهره برداری ۱۳ سال،میزان اشتغال زایی ۱۲ نفر وبازگشت سرمایه ثابت ۷.۰۷ سال بوده است.

همچنین ایجاد پایانه مشترک صادرات مواد غذایی و مسافری با سرمایه گذاری شرکت لقمان مبادلات فتاح با میزان سرمایه گذاری۷۸ میلیون یورو، میزان اشتغال مستقیم هزار نفر وغیر مستقیم ۱۰ هزار نفر که سرمایه گذار در حال تدوین طرح تفصیلی اخذ موافقت بندرمقصد و خرید شناور طرح می باشد.

محمد راستاد، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در مراسم امضای تفاهم‌نامه 3 پروژه مهم سرمایه‌گذاری در بندر نوشهر با اعلام این مطلب افزود: همه باید تلاش کنیم این بندر تاریخی به جایگاه شایسته خود دست پیدا کند .

وی با اشاره به اینکه امروز شاهد امضای 3 پروژه مهم سرمایه گذاری با مشارکت بخش خصوصی در بندر نوشهر هستیم، خاطرنشان کرد: این امر موجب رونق بیش از پیش بندر نوشهر و افزایش سهم بندر در حمل و نقل دریایی خواهد شد.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با تأکید بر اینکه پروژه‌های سرمایه‌گذاری باید صادرات محور باشد، افزود: خوشبختانه پروژه‌های جدید سرمایه‌گذاری در بندر نوشهر به صادرات توجه ویژه دارند و این امر علاوه بر ایجاد اشتغال ، موجب ایجاد مزیت رقابتی برای بندر نوشهر و جذب بازار در کشورهای حوزه دریای خزر خواهد شد .

وی افزود : راه دسترسی و پسکرانه بندری از نیازهای ضروری بندر نوشهر است که امیدواریم با همکاری و حمایت های همه جانبه مسوولان شهرستانی عملیات اجرایی آن برای رونق بندر و تسهیل در رفت و آمد درون شهری و کاهش معضلات اجتماعی آغاز شود.

راستاد از آمادگی مجموعه سازمان بنادر برای سرمایه‌گذاری در زمینه زیر‌ساخت‌های مورد نیاز دربندر نوشهر خبر داد و گفت: امیدواریم با حضور و مشارکت جدی بخش خصوصی شاهد رونق بیش از پیش بندر نوشهر باشیم .

در ابتدای این مراسم سیاوش رضوانی، مدیر کل بنادر و دریانوردی استان مازندران به ارائه گزارشی از سرمایه‌گذاری‌های انجام شده در بندر نوشهر طی سالیان اخیر پرداخت و خواستار مساعدت همه جانبه مسوولان برای توسعه همه جانبه بندر نوشهر شد .

محمدعلی حسن زاده، عضو هیأت عامل و معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی نیز ابراز امیدواری کرد با سرمایه‌گذاری‌های جدید در بندر نوشهر شاهد رونق بیش از پیش این بندر مهم در شمال کشور باشیم .

در ادامه با حضور مسوولان و مقامات کشوری و محلی و نمایندگان شرکت‌های سرمایه‌گذار، 3 تفاهمنامه سرمایه‌گذاری در زمینه احداث خطوط لوله و مخازن نگهداری فرآورده‌های نفتی ، ایجاد پایانه مشترک صادرات مواد غذایی و مسافری و احداث خطوط لوله و مخازن روغن خوراکی در بندر نوشهر با اعتباری بالغ بر ۴۰۰ میلیارد تومان به امضای مدیر کل بنادر و دریانوردی استان مازندران و مدیران عامل شرکت های سرمایه گذار رسید .

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: