کد خبر: ۱۲۷۹۲
تاریخ انتشار: ۰۱ آبان ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۵
مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی از پایان عملیات تعميرات اساسی پالايشگاه‌های مجتمع گاز پارس جنوبی خبر داد.
امروز و با پایان عملیات تعمیرات اساسی در پالایشگاه هفتم (فازهای 17 و 18) عملیات تعمیرات اساسی در تمامی پالایشگاه‌های مجتمع پارس جنوبی با موفقیت به پایان رسید.

مسعود حسنی در گفت‌وگو با خبرنگار مارین‌تایمز با اشاره به ظرفیت میدان پارس جنوبی، اظهارکرد: میدان پارس جنوبی دارای 3 هزار و 700 کیلومتر مساحت با ظرفیت 14 تريليون مترمكعب گاز طبيعي و 19 ميليارد بشكه ميعانات گازي است.

وی با بیان اینکه 8 درصد از ذخایر گاز جهان و 50 درصد ذخایر گاز ایران در میدان پارس جنوبی قرار دارد، گفت: ارزش مخزن پارس جنوبی 156 میلیون تن طلاست.

حسنی با اشاره به شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی گفت: این شرکت به منظور بهره‌برداری از فازهای توسعه‌ای میدان گازی پارس جنوبی به عنوان یکی از شرکت‌های فرعی شرکت ملی گازایران در سال 1377 تاسیس شده و مسوولیت بهره‌برداری پالایشگاه‌های گاز پارس جنوبی در سایت یک (عسلویه) و سایت 2 (کنگان) را بر عهده دارد.

وی افزود: در حال حاضر تولید گاز در مجتمع گاز پارس جنوبی به میزان 2 میلیون و 243 هزار بشکه معادل نفت خام است که پس از پایان توسعه نزدیک به 5 میلیون بشکه معادل نفت خام افزایش می‌یابد.

حسنی با اشاره به پایان عملیات تعميرات اساسي پالايشگاه‌های مجتمع گاز پارس جنوبی گفت: با پایان عملیات تعمیرات اساسی در تاریخ یک آبان ماه در پالایشگاه هفتم (فازهای 17 و 18) عملیات تعمیرات اساسی در تمامی پالایشگاه‌های مجتمع پارس جنوبی با موفقیت به پایان رسید.

این مقام مسوول در مجتمع گاز پارس جنوبی تصریح کرد: به این ترتیب عملیات تعمیرات اساسی در سال 96 در تمامی پالایشگاه‌های مجتمع پایان رسیده و تمامی پالایشگاه‌های این مجتمع برای تولید پایدار گاز در فصل سرما آمادگی کامل دارند.

حسنی با بیان اینکه مجتمع گاز پارس جنوبی با تولید بیش از 70 درصد از گاز کشور بیشترین سهم در سبد انرژی کشور را داراست، گفت: امیدواریم در فصل سرد سال مجتمع گاز پارس جنوبی با اتکا به نیروی جوان داخلی و متخصصان با تجربه در تولید گاز کشور سربلند باشد.

وی با اشاره به روند تولید گاز و محصولات جانبی مجتمع گاز پارس جنوبی در سال 95، گفت: در سال گذشته 124 هزار و 517 میلیون تن گاز شیرین و 2 میلیون و 320 هزار و 19 تن اتان تولید شد. همچنین در همین مدت زمان میزان تولید گاز ترش خشک به 21 هزار و 587 تن رسید.

مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی با بیان اینکه در سال 95 یک میلیون و 22 هزار و 160 تن بوتان و بیش از یک میلیون تن گاز پروپان تولید شده است، گفت: در سال گذشته بیش از 499 تن گوگرد و بیش از 193 هزار بشکه میعانات گازی تولید شده است.

وی با اشاره به برنامه‌های کلان مجتمع پارس جنوبی، گفت: تغییر ساختار شرکت، برون‌سپاری، توازن نیروی انسانی، و یکپارچه‌سازی عملیات خشکی و دریا، بخش از برنامه‌های کلان این مجتمع است.

حسنی تصریح کرد: ساماندهی كاركنان قراردادمستقيم و پيمانكاران، رسيدگی و توجه به آسايش و آرامش كاركنان، و تصدی دائم مديران و مسئولان با كمک ستاد شركت ملی گاز ايران نیز در دستور کار قرار دارد.


نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: