کد خبر: ۱۲۷۸۳
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۵
زنگنه:
وزیر نفت با بیان اینکه بازار نفت گفته های ترامپ را نشنید، افزود: اگر تهدیدهای رئیس جمهوری آمریکا درباره ایران عملی شده بود، باید قیمت نفت به شدت افزایش می‌یافت اما در یک هفته گذشته هیچ تغییر ویژه‌ای در بازار نفت ایجاد نشد.
وزیر نفت، اظهارات ترامپ درباره ایران را بر بازار نفت بی تاثیر دانست و گفت: افراد زیادی درباره بازار نفت موضع می‌گیرند اما اینگونه نیست یک نفر یا یک دولت، بتواند تکلیف بازار نفت را روشن کند.

به گزارش  مارین تایمز از وزارت نفت، «بیژن زنگنه» روز یکشنبه با اشاره به محور نشست مشترک با اعضای فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی گفت: در این نشست، درباره تاثیر سخنان ترامپ بر بازار جهانی نفت مباحثی مطرح و بررسی شد.

وی با بیان اینکه بازار نفت گفته های ترامپ را نشنید، افزود: اگر تهدیدهای رئیس جمهوری آمریکا درباره ایران عملی شده بود، باید قیمت نفت به شدت افزایش می‌یافت اما در یک هفته گذشته هیچ تغییر ویژه‌ای در بازار نفت ایجاد نشد.

به گفته زنگنه، اگر میزان کلانی از عرضه از بازار نفت حذف شود، قیمت نفت با افزایش قابل توجهی روبرو می‌شود.

وزیر نفت با بیان اینکه اظهارات ترامپ در بازار نفت جدی گرفته نشد، درباره دریافت وجه حاصل از فروش نفت نیز گفت: مشتریان نفتی ایران بدهی در ازای خرید نفت از ایران ندارند؛ البته مشکلاتی درباره جابجایی درآمدهای حاصل از فروش نفت وجود دارد که درصدد حل آن هستیم تا بخشی از بازارهای خود را از اروپا به آسیا تغییر دهیم.

بیژن زنگنه وزیر نفت صبح امروز (یکشنبه) در نشست فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی حضور یافت.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: