کد خبر: ۱۲۷۸۲
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۲
نخستین تفاهمنامه همکاری جستجو و نجات دریایی- هوایی کشور بین ادارات کل بنادر و دریانوردی و فرودگاه های استان هرمزگان به امضاء رسید.
طی آیینی ویژه که در ساختمان مرکزی منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی برگزار شد، نخستین تفاهمنامه همکاری جستجو و نجات دریایی- هوایی کشور بین ادارات کل بنادر و دریانوردی و فرودگاه های استان هرمزگان برای مدت 5سال به امضاء رسید.

به گزارش  مارین تایمز از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، در مراسم انعقاد این تفاهمنامه، "اله مراد عفیفی پور" مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان، محمود امانی بنی مدیرکل فرودگاه های استان، مسعود نیکبخت مدیرکل کنترل ترافیک هوایی و فرامرز فرامرز پور رئیس اداره بازرسی و یکنواختی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران،مهدی نوفرستی معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، اسماعیل مکی زاده رییس اداره حفاظت و ایمنی دریانوردی این اداره کل،ابوذر ضيايي معاون عمليات هوانوردی اداره کل فرودگاه های استان و همچنین مدیران و کارکنان مرکز هماهنگی جستجو و نجات دریایی استان هرمزگان حضور داشتند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان با اشاره به اهمیت نجات جان افراد در معرض خطر در پهنه دریای نیلگون خلیج همیشه فارس و دریای عمان اظهار داشت: در راستای اجرای مفاد کنوانسیون بین المللی جستجو و نجات دریایی(SAR)، طرح استانی جستجو و نجات دریایی، بخشنامه هیات دولت و طرح اضطراری فرودگاه بین المللی بندرعباس طی سال جاری مجموعه مذاکراتی بین دو مجموعه بنادر و دریانوردی و فرودگاه های استان هرمزگان برای استفاده بهینه از امکانات و ارتقاء سطح همکاری های دوجانبه برای ارایه خدمات جستجو و نجات دریایی به انجام رسید.

اله مراد عفیفی پور خاطرنشان کرد: ماحصل این مذاکرات به یک تفاهمنامه هشت ماده ای منجر شد که هدف از آن فراهم آوردن زمینه مناسب همکاری این دو ارگان استراتژیک برای ارایه خدمات مطلوب جستجو و نجات در سوانح دریایی و هوایی و همچنین ارتقاء سطح کارآیی و اثربخشی این گونه خدمات به منظور پیشگیری و کاهش تلفات جانی و مالی در آب های استان هرمزگان است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان در پایان تبادل اطلاعات، اطلاع رسانی سریع و به موقع در زمان وقوع سوانح، مشارکت در عملیات ها و مانورهای جستجو و نجات دریایی و هوایی، شرکت در برنامه های آموزشی و حضور در جلسات کارشناسی مشترک سوانح را از جمله تعهدات طرفین در این تفاهمنامه عنوان کرد.

گفتنی است، این تفاهم‌نامه که به امضاء "اله مراد عفیفی پور" مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان و "محمود امانی بنی" مدیرکل فرودگاه های استان درآمده است، بر همکاری و همگرایی این دو مجموعه برای نجات جان دریانوردان و مسافران دریایی و سانحه دیدگان هوایی در دریا تأکید دارد.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: