کد خبر: ۱۲۴۵۸
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۱
در حالیکه 3 هفته از وقوع طوفان هاروی می‎گذرد، تعداد کشتی‎های نفتکشی که در انتظار ورود به بنادر تگزاس هستند 2 برابر شده است.

وزارت انرژی آمریکا اعلام کرد که نزدیک به 54 فروند کشتی نفتکش که به دلیل وقوع طوفان هاروی مجبور به لنگر انداختن در آبهای اطراف تگزاس شده بودند، همچنان در انتظار از سر گیری کامل فعالیت بنادر این منطقه و ورود به بنادر هستند.


به گزارش گروه بین‎الملل  مارین تایمز، در حالیکه 3 هفته از وقوع طوفان هاروی می گذرد، تعداد کشتی‎های نفتکشی که در انتظار ورود به بنادر تگزاس هستند 2 برابر شده است.

طوفان هاروی که در تاریخ 25 آگوست 2017 (3 شهریور 1396) رخ داد موجب تعطیلی 11 بندر تگزاس شد. پس از گذشته 3 هفته از این طوفان هولناک این بنادر همچنان یا تعطیل هستند و یا فعالیت خود را با اعمال محدودیت‎هایی از سر گرفته اند.

بندر اصلی صادرات نفت این کشور، Corpus Christi، همچنان در حالت بازیابی فعالیت‎های کامل خود است. این بندر فعالیت خود را به صورت محدود آغاز کرده است و به کشتی ها با عمق آبخور کمتر از 43 فوت (13 متر) صرفا در طول روز اجازه پهلوگیری می دهد.

بنادر هیوستون و گالوستون نیز با اعمال محدودیت‎هایی پذیرش کشتی‎ها را از سر گرفته اند. در همین حال بندر شهر تگزاس و بندر براونزویل به طور کامل فعالیت خود را آغاز کرده اند.

از سوی دیگر، تا روز 11 سپتامبر (20 شهریور) همچنان فعالیت چهار پالایشگاه این منطقه متوقف بود و هفت پالایشگاه دیگر فرایند از سرگیری فعالیت ها را آغاز کرده بودند.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: