آخرین اخبار
پربیننده ترین ها
کد خبر: ۱۲۴۵۵
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۴
نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی گفت: ملاحظات سیاسی و منطقه‌ای باعث شد که تاکنون بحث آمایش سرزمین به نتیجه نرسد.
رئیس کمیته بندری و دریایی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: با توسعه فعالیت‌های دریایی می‌توانیم از وابستگی به نفت رها شویم.

به گزارش خبرنگار مارین‌تایمز حسین هاشمی‌تختی امروز (سه‎شنبه، 21 شهریور) در مراسم گرامیداشت روز جهانی دریانوردی با بیان اینکه مجلس و فراکسیون‌های آن معتقدند که همه باید برای موفقیت دولت با هر گرایش سیاسی که از مردم رای اخذ کرده، کمک کنند، گفت:  خوشبختانه در انتخاب کابینه دولت مجلس شورای اسلامی بسیار همکاری کرد.

وی با اشاره به تفکیک وزارت و راه و شهرسازی گفت: اعتقاد اینجانب بر این است که هر یک از بخش‌های وزارت راه و شهرسازی می‌تواند یک وزارتخانه باشد اما این مهم باید با کار کارشناسی دقیق صورت گیرد.

هاشمی افزود: در زمان ادغام وزارتخانه‌ها گفته شد دولت باید کوچک شود اما عملا تغییری در این خصوص رخ نداد.

وی درباره آمایش سرزمینی گفت: باید دولت و مجلس به صورت یکپارچه تلاش کنند تا بحث آمایش سرزمین به نتیجه برسد.

نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی افزود: ملاحظات سیاسی و منطقه‌ای باعث شد که تاکنون این بحث به نتیجه نرسد. 

وی با اشاره به سخنان وزیر راه و شهرسازی درباره توسعه بندر شهید رجایی و تاثیر آن در تعطیلی سایر بنادر کوچک جنوب، گفت: بندر شهید رجایی باید تبدیل به هاب منطقه شود اما توسعه آن باعث شده برخی از بنادر جنوب تعطیل شوند.

وی با بیان اینکه در دریا غفلت صورت گرفته است، گفت: برای توسعه و آبادانی کشور باید در بخش‌های حمل و نقل دریایی، گمرکات، تجارت و استانداردها هماهنگی لازم صورت گیرد.

به گفته وی با توسعه فعالیت‌های دریایی می‌‌توانیم از وابستگی به نفت رها شویم.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: