آخرین اخبار
پربیننده ترین ها
کد خبر: ۱۲۴۵۱
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۶
مدیرعامل شرکت ملی نفتکش:
مدیرعامل شرکت ملی نفتکش درباره جایگاه دریا در اقتصاد کشور گفت: با وجود تمام اقدامات انجام شده، دريا نه تنها هنوز در کشور شناخته شده نيست بلكه سهم آن از اقتصاد كشور هم ناچيز است.

مدير عامل شركت ملي نفتكش ايران با اشاره به شعار  امسال روز جهانی دریانوردی گفت: امسال شعار روز جهانی دریانوردی : IMO "پیونددهنده کشتی‎ها، بنادر و مردم انتخاب شده که حاکی از اهمیت توسعه ارتباط میان جامعه جهانی و صنعت دریانوردی است.

به گزارش خبرنگار مارین تایمز، سيروس كيان ارثي امروز در مراسم گرامیداشت روز جهاني دريانوردی ضمن قدردانی از تمام فعالان عرصه دریا، 62 سال فعالیت پرثمر شرکت ملی نفتکش ایران را مدیون تلاش دریانوردان این شرکت دانست و با اشاره به نقش و جایگاه مهم كشتيرانی‎ها در اقتصاد گفت :حدود80  درصد حجم تجارت جهانی و 70 درصد ارزش آن از طریق دریا و بنادر انجام میگیرد.

وی درباره جایگاه دریا در اقتصاد کشور نیز افزود: با وجود تمام اقدامات انجام شده، دريا نه تنها هنوز در کشور شناخته شده نيست بلكه سهم آن از اقتصاد كشور هم ناچيز است.

کیان ارثی با بیان اینکه زنجیره ارزش صنعت دریایی می‎تواند نقش مهمی در اجرای سیاست‎های اقتصاد مقاومتی و اشتغالزایی ایفاء کند، گفت: امیدواریم دولت دوازدهم توجه بیشتری به توسعه دریامحور و صنایع دریایی و دریانوردی داشته باشد البته هماهنگی، همدلی و یکپارچگی ارگان‎های دريايی در این زمینه و در تحقق اهداف توسعه ای پیش بینی شده این بخش نیز موثر خواهد بود.

وي سپس به اجرای قوانين جديد محيط زيستی در حوزه دريا و كشتيرانی از جمله لزوم كاهش سولفور سوخت كشتی‌ها  تا سال 2020 و مديريت و كنترل آب توازن اشاره كرد و گفت:شركت ملی نفتكش ايران در زمينه اجرای اين قوانين و كنوانسيون‎های بين‎المللی اقدامات مختلفی را انجام داده است كه از جمله آن می‌توان به امضا تفاهم‎نامه مطالعاتی با پژوهشگاه صنعت نفت براي توليد سوخت با سولفور پايين اشاره كرد.

عضو هیات مدیره شرکت ملی نفتکش ایران اظهار کرد:در زمينه تقويت توان داخل نيز تفاهم‎نامه‌ای بين ايدرو، شركت ملی نفتكش و كشتيرانی جمهوری  اسلامی براي ارتقای صنعت كشتی‎سازی كشور امضا شده است كه اميدواريم نتيجه آن به زودی عايد كشور شود.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: