کد خبر: ۱۲۴۵۰
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۸
فرمانده نیروی دریایی ارتش:
فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: ‌باید از منابع برای توسعه سواحل استفاده کنیم تا بتوانیم آینده خوبی را در راستای برنامه‌های دریا محور ترسیم کنیم.
فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: با گفتن شعار "طرح داریم" سواحل مکران توسعه نمی‌یابد.

به گزارش مارین تایمز، امیر دریادار حبیب‌الله سیاری امروز (سه‎شنبه، 21 شهریور) در مراسم روز جهانی دریانوردی با بیان این‌که باید برای استفاده از منابع دریایی آمایش جمعیتی مناسبی را در سواحل کشور مستقر کنیم، اظهار کرد: اگر کشور به دو قسمت تقسیم شود تمام امکانات در غرب و شمال غربی است و این نشان می‌دهد ما نتوانسته‌ایم از امکانات خود در شرق کشور به خوبی استفاده کنیم.

وی گفت: باید برای توسعه دریا محور همچنان اقتدار خود را در عرصه‌های دریایی حفظ کنیم و باید توجه داشته باشیم که اگر به مساله آمایش جمعیتی کشور توجه نکنیم در آینده با مشکلات زیادی در سواحل جنوب به خصوص سواحل مکران مواجه می‌شویم.

فرمانده نیروی دریایی ارتش افزود: ‌اگر بخواهیم توسعه سواحل مکران را با دیگر کشورها تطبیق دهیم کشورهایی که اقلیم بدتری از ایران داشته‌اند به خوبی از دریا استفاده کرده‌اند.

وی افزود: محیط زیستی‌ها می‌گویند منطقه سونامی دارد، زلزلهخیز است و... بنابراین نمی‌شود کارهای توسعه زیادی در آنجا انجام داد اما ما می‌گوییم که اگر این گونه بود که نباید الان کشوری به نام ژاپن وجود داشت.

سیاری خاطرنشان کرد: ‌باید از منابع کشور برای توسعه سواحل کشور استفاده کنیم تا بتوانیم آینده خوبی را در راستای برنامه‌های دریا محور ترسیم کنیم. به شرط این‌که مسوولان اقدام و عمل را در دستور کار قرار دهند نه این‌که بگویند طرح داریم و به این اکتفا کنند.

گفتنی است؛ مراسم گرامیداشت روز جهانی دریانوردی هم اكنون با حضور عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی ، امیر دریادار سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش، محمد راستاد مدیر عامل جدید سازمان بنادر، سیروس كیان‌ارثی مدیر عامل شركت ملی نفتكش ایران، محمد سعیدی مدیرعامل كشتیرانی جمهوری اسلامی،پروین فرشچی معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست و مقامات كشوری لشکری و مدیران بندری و دریایی در سالن همایش‌های مركز اسناد و كتابخانه ملی برگزار شد.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: