کد خبر: ۱۲۴۴۵
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۴
وزیر دریانوردی انگلیس با بیان اینکه پس از خروج از اتحادیه اروپا، ما نشان سرخ را توسعه و روابط جهانی تازه‎ای را شکل می دهیم گفت:انگلیس یکبار دیگر بر دریاها مسلط و به یک قطب در دریانوردی تبدیل خواهد شد.

دولت انگلیس در تلاش است تا پس از جدا شدن کامل از اتحادیه اروپا میزان ناوگان کشتی‎های ثبت شده تحت پرچم این کشور را از 16 میلیون به 30 میلیون تن افزایش دهد.

 به گزارش  گروه بین الملل مارین تایمز،  این اقدام می تواند جایگاه انگلیس را در میان ملل دریایی جهان از رتبه 15 ارتقاء داده و در میان 10  کشور برتر دریایی جهان قرار دهد.

پرچم کشتی های بازرگانی انگلیس که تحت عنوان Red Ensign یا نشان سرخ نیز از آن یاد می‎شود، نشان انگلیس در آبهای آزاد است و به کشتی هایی که در انگلیس ثبت شده و تحت محافظت نیروی دریایی این کشور در بیایند اعطاء می شود.

اکنون جان هیز، وزیر دریانوردی انگلیس، قصد دارد حجم تجارت انجام شده توسط ناوگان دریایی این کشور را افزایش دهد. هیز برنامه خود را از هفته بین المللی کشتیرانی لندن (11 الی 15 سپتامبر) آغاز کرده است. طی این هفته مزیت‎های ثبت کشتی تحت پرچم انگلیس شامل معافیت‎های مالیاتی بین المللی، حمایت های کنسولی در کشورهای دیگر، و تحت حفاظت نیروی دریایی سلطنتی قرار گرفتن، به مالکان کشتی ها آموزش داده می شود.

هیز عنوان کرد: "در انگلیس پس از خروج از اتحادیه اروپا، ما نشان سرخ را توسعه می دهیم و روابط جهانی تازه ای شکل می دهیم. انگلیس یکبار دیگر بر دریاها مسلط و به یک قطب در دریانوردی تبدیل خواهد شد."

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: