آخرین اخبار
پربیننده ترین ها
کد خبر: ۱۲۴۲۳
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۸
4 فروند شناور خدمات‎رسان دریایی در بندر امام خمینی به سامانه ضدخزه مجهز شدند.
به منظور حفظ، صیانت و ارتقاء بهره‎وری تجهیزات استراتژیک و با هدف خدمات رسانی بهتر به مشتریان، 4 فروند شناور خدمات‎رسان دریایی در بندر امام خمینی به سامانه ضدخزه مجهز شدند.


به گزارش  مارین تایمز از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان، محمد نظری معاون فنی و نگهداری این اداره کل ضمن اعلام این خبر گفت: با توجه به اثرات مخرب رویش جلبک های دریایی بر روی بدنه خارجی شناورهای بدنه آلومینیومی به ویژه واحدهای واکنش سریع و تندرو بندر امام خمینی(ره)، اداره مخابرات و الکترونیک این اداره کل با بررسی جامع و دقیق، تهیه و نصب دستگاه ضد خزه صوتی را مناسب ترین راه حل تشخیص داده و این مهم را در دستور کار خود قرار داد.

وی ادامه داد: در سامانه ضدخزه، مبدل های صوتی(TRANSDUCER) نصب شده بر روی بدنه داخلی شناور با انتشار امواج صوتی و ارتعاشات، باعث گسیختگی جلبک‎های دریایی چسبیده بر روی بدنه خارجی شناورها شده و بدنه سازه را پاکسازی می‎کنند.

نظری افزایش سرعت شناور، جلوگیری از گرم شدن بیش از حد دیزل های رانشی، کاهش مصرف سوخت و جلوگیری از خوردگی بدنه شناور را از جمله مزایای به کارگیری این روش نوین دانست و اظهار داشت: با استفاده از این روش، هزینه های داکینگ (تعمیرات زیرآبی) اضطراری برای این نوع شناورها کاهش چشمگیری خواهد داشت.

اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان ضمن بهره‎گیری از روش های نوین تعمیر و نگهداری برای تجهیزات استراتژیک در خشکی و دریا، موفق شده است که درصد آماده به کاری این تجهیزات را برای تدوام عملیات تخلیه و بارگیری و ارائه خدمات به مشتریان ارتقاء دهد.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: