آخرین اخبار
پربیننده ترین ها
کد خبر: ۱۲۲۴۱
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۰
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان اظهار کرد: پس از ارائه طرح سازمان محیط زیست کشور همه ظرفیت‌‎های موجود در استان را برای احیای خلیج گرگان به کار می‎گیریم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان اظهار کرد: مشکل پس روی آب در خلیج گرگان یک مسأله فرا استانی و ملی است و مقرر شده تا سازمان محیط زیست کشور طرحی را در این خصوص آماده و اجرایی کند.

به گزارش مارین تایمز ، علی اصغر طهماسبی در جلسه ستاد ساماندهی سواحل استان گلستان گفت: خوشبختانه در بحث دریاچه ارومیه در دولت یازدهم اقدامات خوبی صورت گرفت که منجر به احیای مجدد این دریاچه شد و ما این آمادگی را در استان گلستان داریم تا پس از ارائه طرح سازمان محیط زیست کشور همه ظرفیت‌های موجود در استان را برای احیای خلیج گرگان به کار بگیریم.

وی افزود: مسأله خلیج گرگان در دو سال گذشته در شورای تأمین استان مورد بحث قرار گرفت و مقرر شد محیط زیست کشور طرحی را در این خصوص تدوین کنند، اما این طرح همچنان در محیط زیست کشور مانده و باید از سوی معاونت عمرانی استانداری و محیط زیست استان، پیگیری های لازم در این خصوص به‌‎عمل آید.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان با بیان اینکه باید نگاهمان را نسبت به برخی از مسائل تغییر داده و توسعه نگر باشیم، تصریح کرد: استان گلستان در حوزه گردشگری ظرفیت‌ها و جذابیت‌هایی دارد که باید بیشتر از این موهبت الهی استفاده کرد.

طهماسبی ادامه داد: حدود 50 منطقه گردشگری دیدنی در استان گلستان داریم که خیلی از آنها برای خود مردم استان نیز شناخته شده نیست.

وی بیان کرد: فرمانداران و شهرداران شهرهای ساحلی استان می بایست تمام ظرفیت‌های خود را برای ارائه خدمات، امکانات و زیباسازی سواحل و برای جذب گردشگر بیشتر به‌کار گیرند.

جانشین ستاد ساماندهی سواحل استان با تأکید بر بازدید اعضای این ستاد از سواحل استان، گفت: ما در استان گلستان می‌توانیم با هم‌افزایی بیشتر، تفرجگاه‌های ساحلی را احیا کنیم.

طهماسبی ادامه داد: همچنین معتقدیم باید از طرح‌های سواحل استان‌های ساحلی دیگر که سالهاست در این حوزه فعالیت داشته و گردشگران زیادی نیز همه ساله به این مناطق می‌روند، الگو‌برداری کرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان تصریح کرد: باید با برنامه‌ریزی از سوی دستگاه‌های مرتبط، برنامه‌های فرهنگی در محل طرح‌های ساماندهی، به منظور فراهم کردن شرایط مفرح و نشاط آور برای گردشگران برگزار شود.

برچسب ها: خلیج گرگان
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: