آخرین اخبار
پربیننده ترین ها
کد خبر: ۱۲۱۶۹
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۵
موسسه رده بندی ABS اعلام کرد 43 درصد از سامانه مدیریت آب توازن نصب شده بر روی کشتی‎ها غیرکاربردی و یا دارای مشکل است.

موسسه رده‎بندی ABS در تازه ترین گزارش بازرسی‎های خود از مالکان و اپراتورهای کشتی که سامانه مدیریت آب توازن (BWMS) را نصب کرده اند،اعلام کرد 43 درصد این سامانه‎ها غیرکاربردی و یا دارای مشکل هستند.

به گزارش گروه بین الملل مارین تایمز؛در این تحقیق موسسه ABS پرسشنامه ای را برای مالکان کشتی ارسال کرد تا از تجربیات آنها در نصب و استفاده از سامانه BWM آگاه شود. نزدیک به 27 مالک که سامانه را بر روی 220 فروند انواع کشتی کانتینری، نفتکش، فله بر، و حمل گاز نصب کرده بودند، به این پرسشنامه پاسخ دادند.

موسسه رده بندی ABS اعلام کرد مطالعه پاسخ ها نشان داد که در 57 درصد از موارد، سامانه مدیریت آب توازن کشتی  در حال کار بوده ، ولی در 43 درصد باقیمانده این سامانه غیرکاربردی بوده  و یا دارای مشکل بوده است.

بررسی دقیق تر نشان می دهد که تنها در 14 درصد موارد این سامانه به طور مرتب استفاده می شود و مورد آزمون های دوره ای قرار می‎گیرد، در 43 درصد نیز گرچه از این سامانه استفاده می شود اما مورد آزمون دوره ای قرار نمی گیرد. در همین حال، 29 درصد از سامانه ها دارای مشکل گزارش شده اند، حال آنکه در 14 درصد از موارد نیز سامانه ها به طور کامل غیرکاربردی گزارش شده اند.

موسسه رده بندی ABS اعلام کرد مشکلاتی که عموما مالکان در مواجه با سامانه های مدیریت آب توازن روبرو هستند شامل نصب، راه اندازی، آموزش خدمه، تجربیات حین کار، خدمات پس از فروش، و تجربیات پس از کار با سامانه می شود.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: