آخرین اخبار
پربیننده ترین ها
کد خبر: ۱۲۱۶۶
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۱
باحضور وزیر صنعت انجام شد؛
حوض‌‎های خشک بندرعباس با ظرفیت تعمیر سالانه ۱۲۰ هزار تن انواع کشتی به بهره‎برداری رسید.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در سفر یک روزه خود به استان هرمزگان، حوض‌‎های خشک شرکت عظیم گسترش  با ظرفیت تعمیر سالانه ۱۲۰ هزار تن انواع کشتی را افتتاح کرد.

به گزارش  مارین تایمز ؛ بهره برداری از پروژه حوض خشک هرمز یکی از بزرگترین حوض خشک‎های دنیا با حضور مهندس نعمت زاده وزیر صنعت، معدن وتجارت، دکتر معظمی رئیس هیات عامل ایدرو ، استاندارهرمزگان ،مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ، مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی، برای تعمیرات کشتی‎های پهن پیکر تا ظرفیت ١٢٠٠٠ تن  آغاز شد.

این طرح که ظرفیت تعمیر انواع کشتی زیر ۱۲۰ هزار تن در سال را دارد در منطقه ویژه اقتصادی کشتی سازی خلیج فارس واقع شده است.

طرح احداث حوض‎های خشک بندرعباس با دارابودن دو حوض تعمیرات و نوسازی از جمله بزرگترین داکهای خشک منطقه محسوب می شود.

برای بهره برداری از این طرح که برای ۸۴ نفر به صورت مستقیم ایجاد اشتغال می کند، هفت هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری ثابت ریالی و بیش از ۸۸ میلیون دلار سرمایه گذاری ارزی در قالب تسهیلات صورت گرفته است.

به منظور دستیابی به اهداف این طرح که شروع اجرای آن سال ۱۳۸۱ بود، چهار فاز با ظرفیت های مختلف در نظر گرفته شد که در حال حاضر بخش عمده زیرساختهای فاز صفر تکمیل شده است.

فاز صفر برای تعمیرات شناورهای با ظرفیت کمتر از ۱۲۰ هزار تن، فاز یک جهت تعمیرات شناورهای با ظرفیت بالای ۱۲۰ هزار تن، فاز دو با هدف ساخت شناورهای با ظرفیت کمتر از ۱۲۰ هزار تن و همچنین فاز 3 برای ساخت شناورهای با ظرفیت بالای ۱۲۰ هزار تن بوده است.

شرکت کشتی سازی عظیم گسترش هرمز به عنوان یکی از شرکت های تحت پوشش شرکت مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران(ایزوایکو) است .

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: