آخرین اخبار
پربیننده ترین ها
کد خبر: ۱۲۰۰۵
تاریخ انتشار: ۲۸ تير ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۴
خط مقدم فعالیت‌های میدانی و پژوهشی پژوهشگاه اقیانوس‌شناسی و علوم جوی، رونق و توسعه مراكز پژوهشی تابعه خود در كنار سواحل جنوب و شمال كشور است.

رئیس پژوهشگاه ملی اقیانوس‌شناسی و علوم جوی با آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری عضو هیات رییسه و نماینده استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه قم در دفتر مجمع عالی مدرسین قم دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش مارین تایمز، دكتر حاجی زاده ذاكر از وضعیت كشتی اقیانوس‌پیمای «كاوشگر خلیج‌فارس» متعلق به پژوهشگاه توضیحاتی ارائه و خاطرنشان کرد: این كشتی فرصت مناسبی جهت توسعه فعالیت دریایی و اقیانوسی برای كشور است و بدون شک ظرفیت‌های گسترده‌ای كه در این خصوص ایجاد می‌شود امنیت، توسعه و درآمد ناخاص ملی افزایش خواهد داد.

دكتر حاجی زاده ذاكر با اشاره به اهتمام پژوهشگاه در راستای رونق و توسعه مراكز پژوهشی تابعه پژوهشگاه در كنار سواحل جنوب و شمال كشور به عنوان خط مقدم فعالیت‌های میدانی و پژوهشی، خاطرنشان کرد: با تلاش‌های صورت گرفته تعداد اعضای هیات علمی پژوهشگاه افزایش ٢0 درصدی برای استقرار در مراكز پژوهشی تابعه پژوهشگاه داشته است.

در ادامه این دیدار، مهندس احسان عابدی معاون توسعه و پشتیبانی پژوهشگاه و رییس مركز اقیانوس‌شناسی خلیج‌فارس (بوشهر) ضمن ارائه توضیحاتی از عملكرد مركز اقیانوس‌شناسی خلیج‌فارس (بوشهر)، چكیده‌ای از طرح‌های پژوهشی درون سازمانی و برون سازمانی اعضای هیات علمی در راستای سیاست‌های كلان پژوهشگاه و همسو با نیازهای پژوهشی استان بوشهر را به آیت الله حسینی بوشهری گزارش کرد.

وی همچنین اخذ زمینی را با مساحت بیش از 10 هزار متر مربع جهت ساخت ساختمان جدید مركز اقیانوس‌شناسی خلیج فارس (بوشهر) معادل٨٠٠٠ متر مربع در سطح اشغال ٥٠ درصد كه به عنوان بزرگ‌ترین طرح عمرانی پژوهشگاه شناخته می‌شود از دیگر دستاوردهای این مركز عنوان و در خصوص ساخت و تجهیز مرکز از حضرت آیت الله حسینی بوشهری درخواست مساعدت کرد.

آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری در این دیدار، ضمن قدردانی از تلاش‌ها و حمایت‌های دكتر حاجی زاده ذاكر و آرزوی توفیق روز افزون برای پژوهشگاه، اظهار کرد: باید در انجام همه امور با توکل به خداوند متعال و توسل به سیره اهل بیت (ع) عمل كرد و از این طریق است كه می توان مسائل را حل و مشكلات را پشت سر گذاشت.

امام جمعه مردم قم در ادامه سخنانش نسبت به نقش مهم و با اهمیت پژوهشگاه به خصوص در مراكز پژوهشی تابعه اشاره و تاكید كرد: توسعه علوم دریایی و اقیانوسی در گرو توسعه و تجهیز مراكز پژوهشی در كنار دریا است.

عضو هیات رییسه مجلس خبرگان رهبری در این دیدار با اشاره به بازدیدی كه از سواحل استان بوشهر به عمل آمد، تاکید کرد که بروز پدیده‌های مانند كشند قرمز و آلودگی دریا، باید در اولویت‌های پژوهشی پژوهشگاه قرار گیرد.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: