آخرین اخبار
پربیننده ترین ها
کد خبر: ۱۱۹۸۳
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۹
در آینده نزدیک شاهد اتصال بندر انزلی به شبکه ریلی خواهیم بود که موجب می‎شود تبادلات تجاری بخش بزرگی از بازار هند، پاکستان و روسیه از طریق بندر انزلی صورت پذیرد.
مدیر کل بنادر و دریانوردی گیلان اظهار کرد: طرح توسعه بندر انزلی در راستای توسعه صادرات و ترانزیت از طریق بندر انزلی به جنوب خلیج فارس و کشورهای سی ای اس بوده است.

به گزارش مارین تایمز، سائوراب کومار، سفیر کشور هندوستان در تهران از توانمندی‌های بندرانزلی بازدید کرد و با مهندس حسین چراغی، مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان دیدار کرد. در این دیدار، مهندس چراغی با بیان اینکه بندرانزلی نزدیک‌ترین مسیر در کریدور شمال به جنوب است، افزود: در آینده نزدیک شاهد اتصال بندر انزلی به شبکه ریلی خواهیم بود که این آمادگی وجود دارد که تبادلات تجاری بخش بزرگی از بازار هند، پاکستان و روسیه از طریق بندر انزلی صورت پذیرد.

وی با اشاره به اینکه بندر انزلی مجهزترین بندر شمال کشور بوده در حوزه گردشگری دریایی و خطوط مسافرت دریایی از بنادر پیشرو در شمال کشور است، به‌طوریکه نخستین مجتمع گردشگری در این بندر ساخته می‌شود، خاطرنشان کرد: به دنبال ایجاد یک شبکه مسافری در خزر فی مابین بنادری چون باکو، آستاراخان و اکتائو هستیم علاوه بر آن به دلیل جاذبه‌های گردشگری موجود در شمال کشور به دنبال ایجاد خطوط مسافری با استفاده از کشتی‌های کروز در شهرهای ساحلی شمال کشور هستیم.

مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان با اشاره به موقعیت جغرافیایی جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: به‌دلیل قرار گرفتن ایران در مسیر کریدورهای بین‌المللی بسیاری از تجار و سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی نگاه ویژه‌ای به بنادر کشور به خصوص بندرانزلی دارند.

چراغی با اشاره به رشد روز افزون بندر انزلی یادآور شد: اکنون بندرانزلی می‌تواند کشتی‌های ۶ هزار تنی را تخلیه و بارگیری کند که براساس برنامه‌ریزی انجام شده و طرح توسعه بندر انزلی در چندین ماه آینده می‌توانیم کشتی‌های ۱۲هزار تنی را پذیرا باشیم.

وی با بیان اینکه جذب کالاهای خارج از خزر از اهداف اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان بوده گفت: عبور دو کریدور شمال به جنوب و کریدور شرق به غرب ظرفیت مناسبی برای جذب کالای جدید در بندرانزلی خواهد شد و به‌همین دلیل باید بندر انزلی به شبکه ریلی کشور متصل شود.

سفیر کشور هندوستان در تهران

سائوراب کومار، سفیر کشور هندوستان در تهران ضمن تقدیر از مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان برای تلاش‌های موثری که در توسعه و تقویت دو حوزه تجاری و گردشگری دریایی خزر داشته است، اظهار کرد: هدف ما بازدید از بنادر گیلان و شناسایی ظرفیت‌های این بنادر برای توسعه همکاری بوده است.

وی با بیان اینکه بنادر جمهوری اسلامی ایران را می شناسیم، ادامه داد: بندرانزلی در کریدور شمال به جنوب می تواند نقش خوبی ایفا کند .

سفیر کشور هندوستان در تهران با اشاره به دیدار مقامات دو کشور تاکید کرد: اکنون در حال گفت و گو با مقامات جمهوری اسلامی هستیم تا با رفع موانع همکاری‌های وسیع در بنادر جنوب و شمال داشته باشیم.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: