آخرین اخبار
پربیننده ترین ها
کد خبر: ۱۱۹۷۰
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۳
دولت اندونزی تصمیم گرفت تا نام آب‎های خود در دریای جنوبی چین را تغییر دهد.

دولت اندونزی تصمیم گرفت تا نام آبهای خود در دریای جنوبی چین را تغییر دهد، اقدامی که با افزایش فشارها از سوی چین برای حفظ حاکمیت این کشور تلقی می شود.

به گزارش گروه بین الملل مارین تایمز، نام جدید این بخش از دریاهای جهان به "North Natuna Sea" تغییر یافته  و در تمامی نقشه‌های اندونزی وارد شده است. این بخش از آبهای اندونزی با بخش هایی از آبهای مورد ادعای چین همپوشانی دارد.

آبهای جزایر Natuna در اندونزی منبع ذخایر گاز طبیعی و منابع ماهیگیری است. در سال‎های اخیر نیروهای گارد ساحلی اندونزی با ماهیگیران چینی و کشتی های گارد ساحلی چین در این منطقه درگیر بوده اند. اندونزی در پاسخ به ورود بدون مجوز چینی‎ها به این آبها حضور نظامی خود را در این منطقه افزایش داده است.

عارف هاواس اوگروسنو، معاون حاکمیت دریایی در وزارت امور دریایی و ماهیگیری اندونزی، به خبرگزاری رویترز گفت که تغییر نام این منطقه برگرفته از زبانی است که هم اکنون در این منطقه مورد استفاده است و همسو با "اقدام های عادی" است.

رسانه های اندونزی گزارش داده اند که دولت این کشور به دنبال ثبت نام جدید در سازمان بین المللی نقشه برداری است.

در همین حال، گنگ شاونگ، سخنگوی وزارت خارجه چین، گفت: "اقدام برخی کشورها برای تغییر نام (این بخش از دریا) بدون معنی است."

اندونزی تنها کشوری نیست که در روزهای اخیر بر علیه اقدام های چین عمل می کند. هفته گذشته نیز اسماعیل اوکامپو، وزیر توسعه منابع انرژی فیلیپین، هم اعلام کرد که تا ماه دسامبر ممنوعیتی را برای حفاری های نفت و گاز در منطقه تحت مناقشه Reed Bank اعمال می کند.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: