آخرین اخبار
پربیننده ترین ها
کد خبر: ۱۱۹۶۹
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۶
موسسه تحلیل اطلاعات دریایی SeaIntel اعلام کرد که حمله اخیر سایبری به گروه کشتیرانی مرسک چندان بزرگ و نگران کننده نبوده است.

موسسه تحلیل اطلاعات دریایی SeaIntel اعلام کرد که حمله اخیر سایبری به گروه کشتیرانی مرسک و به ویژه بازوی اپراتور بندری آن یعنی APM Terminals  چندان بزرگ و نگران کننده نبوده است.

به گزارش گروه بین الملل  مارین تایمز، این موسسه دانمارکی پس از بررسی اثرات حملات سایبری برای APM Terminals گزارش داد که این شرکت به طور مشخص در این حملات، آسیب کوتاه مدت دیده است اما این میزان آسیب خارج از نوسانات عادی عملیاتی نیست.

موسسه SeaIntel اعلام کرد: "APM Terminals به طور کلی امور کشتی‎ها را به طور عادی انجام داد گرچه برای چند روزی این امور با سرعت کمتری انجام شد."

با وجود اینکه در برخی پایانه ها آسیب بسیار جدی بود، مانند پایانه تمام خودکار Maasvlakte II روترودام که کلیه امور در آن به مدت یک هفته متوقف شد، در بقیه 68 پایانه تحت کنترل APM Terminals حادثه فوری کنترل شد.

آلن مورفی، مدیرعامل SeaIntel، اظهار کرد: "شاهد ورود دیرهنگام کشتی ها و پهلوگیری طولانی‎تر آنها برای مدت چند روز بودیم، اما در مجموع این اثر چیزی جدا از نوسانات کاری معمول نبوده است."

در بدترین حالت کشتی‎ها به سمت پایانه های دیگری مانند روتردام هدایت شدند و در آنجا نیز مدت پهلوگیریشان دو برابر زمان معمول بود.

مورفی افزود: "به طور میانگین سه ساعت به زمان توقف کشتی ها در بندرگاه اضافه شد اما بعد از چند روز این زمان به سطح نرمال خود بازگشت."

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: