آخرین اخبار
پربیننده ترین ها
کد خبر: ۱۱۹۶۳
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۷
ارزش قراردادهای کشتی‎سازی هیوندای و شرکت‎های وابسته اش در 6 ماه نخست امسال به 4.2 میلیارد دلار رسید.

منابع صنعتی اعلام کردند که انتظار می‎رود که کشتی‎سازی‌های کره جنوبی با امضای چندین قرارداد در هفته‎های آتی تعداد سفارش‎های دریافتی خود را در نیمه دوم سال 2017 میلادی افزایش دهند.

به گزارش گروه بین‎الملل  مارین تایمز، داده های اولیه نشان می‎دهد که کشتی سازی‎های کره جنوبی در فاصله ماه‎های ژانویه تا ژوئن 2017 موفق به ثبت سفارش 2.83 تن کشتی یا 79 فروند کشتی شدند که در مقایسه با مدت مشابه سال پیش افزایشی 2 برابری داشته است.

شرکت کشتی سازی Hyundai Heavy و شرکت های وابسته اش موفق شدند در 6 ماه نخست امسال قراردادهای جدید منعقد کنند، به طوریکه در این مدت ارزش قراردادهای آن به 4.2 میلیارد دلار برای ساخت 72 فروند کشتی رسید.

این در حالی است که هیوندای در نیمه نخست سال گذشته توانسته بود قرارداد ساخت 13 فروند کشتی به ارزش یک میلیارد دلار را منعقد کند.

کشتی سازی هیوندای به همراه 2 شرکت وابسته اش یعنی هیوندای میپو و هیوندای سامهو تاکنون موفق شده‎اند که به نزدیک به 60 درصد از هدف درآمدی سال جاری خود که برابر با 7.5 میلیارد دلار است، دست یابند.

در همین مدت کشتی سازی سامسونگ کره جنوبی موفق شد 4.8 میلیارد دلار قرارداد جدید برای ساخت 13 فروند کشتی شامل دو فروند واحد دریایی امضا کند.

از سوی دیگر، کشتی سازی دوو موفق به ثبت تنها 770 میلیون دلار قرارداد برای ساخت  7فروند کشتی شده است.

گفته می شود که هیوندای به زودی قراردادهایی به ارزش 2.7 میلیارد دلار دیگر امضا می کند. سامسونگ نیز امضای 1.5 میلیارد دلار قرارداد جدید را در نیمه دوم سال در برنامه خود دارد. دوو نیز اعلام کرده است که در هفته گذشته قرارداد ساخت 4فروند کشتی VLCC را نهایی کرده است.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: