آخرین اخبار
پربیننده ترین ها
کد خبر: ۱۱۹۶۰
تاریخ انتشار: ۲۴ تير ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۲
پژوهش‌های اخیر نشان می‌دهد یک موجود آبزی وجود دارد که حتی پس از نابودی زمین هم به حیات خود ادامه خواهد داد.
تحقیقات جدید نشان داده است که یک موجود بی‌نظیر در جهان وجود دارد که تا زمانی که خورشید خاموش شود (یعنی تا حدود 7 میلیارد سال آینده)، زنده خواهد ماند.

به گزارش مارین تایمز، جانور آبزی کوچک که «خرس آبی» یا «خوکچه خزه‌ای» نام دارد هشت پا دارد و طول آن کمتر از نیم میلی متر است.

این جانور نیم میلی‌متری به‌خاطر قابلیت فناناپذیری بالایی که دارد لقب «سوپرمن طبیعت» را از آن خود کرده است. این جانور می‌تواند در ارتفاع کوه های هیمالیا و حتی در عمق 13000 فوتی دریا هم زنده بماند. این جانور هشت پا حتی می‌تواند به مدت 30 روز بدون آب و غذا به حیات خود ادامه دهد.

تحقیقات جدید نشان داده است این جانور آبزی کوچک می‌توانند در هوای بسیار سرد، در درجه حرارت نزدیک نقطه جوش، در تابش‌های مرگبار و حتی بادهای خورشیدی هم زنده بمانند.

دانشمندان دانشگاه آکسفورد حتی به یک نتیجه جالب دیگر هم دست یافتند. بر اساس تحقیقات آنها، خرس آبی نیم میلی متری حتی از برخورد سیارک ها به زمین – که منجر به نابودی دایناسورها شد-- و یا انفجار یک ستاره نزدیک زمین به شکل ابرنواختر و یا حتی انفجار اشعه گاما هم جان سالم به در می برند.

گفته می‌شود برای این که یک ستاره در حال انفجار بتواند اقیانوس‌های زمین را تبخیر کند و به نابودی این موجودات منجر شود، باید 14 سال نوری از زمین فاصله داشته باشد. در حال حاضر نزدیک‌ترین ستاره به خورشید، 4 سال نوری از آن فاصله دارد و احتمال این که یک ستاره در حال انفجار به قدری به زمین نزدیک باشد که بتواند همه اشکال حیات را از بین ببرد، بسیار ناچیز است.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: