آخرین اخبار
پربیننده ترین ها
کد خبر: ۱۱۷۶۱
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۶
تاکنون و تا این مقطع از سال 2017 میلادی قرارداد نهایی ساخت 146 فروند کشتی و قرارداد مشروط 26 فروند کشتی منعقد شده است.

تاکنون و تا این مقطع از سال 2017 میلادی قرارداد نهایی ساخت 146 فروند کشتی و قرارداد مشروط 26 فروند کشتی  منعقد شده است که از این  تعداد 93 فروند  آن کشتی نفتکش است.

به گزارش گروه بین‎الملل  مارین تایمز، تعداد سفارش ساخت کشتی نشان از علاقه شرکت‎های کشتیرانی می‎دهد و ثابت می‎کند که "کشتیرانی ها هنوز پتانسیل‎های خوبی را در بازار نامطلوب کنونی می‎بینند."

در میان همه بخش‎های کشتیرانی علاقه برای ساخت کشتی‎های نفتکش از همه بیشتر است، قرارداد نهایی ساخت 93 فروند و قرارداد مشروط 2 فروند کشتی نفتکش حاکی از این علاقه و عطش است.

تاکنون 27 سفارش ساخت کشتی های نفتکش غول‎پیکر (VLCC) به علاوه ساخت مشروط 8 فروند از این نوع کشتی ثبت شده است.

سفارش کشتی‎های نفتکش افرامکس هم در حالی به 23 فروند می رسد که از این میان نیمی از آنها کشتی‎های LR2 هستند. علاقه زیادی نیز در بازار به کشتی‎های کوچک دیده می شود به طوریکه تاکنون در سال 2015 قرارداد ساخت نزدیک به 21 فروند کشتی نفتکش با ظرفیت تا 15 هزار DWT امضا شده است.

یونانی ها در 5 ماه ابتدایی امسال با ثبت قرارداد ساخت 40 فروند کشتی از مجموع 146 فروند سفارش شده در سطح جهان، بیشترین تعداد کشتی را سفارش داده اند. چینی ها در مقام بعدی قرار گرفته اند و 26 فروند کشتی سفارش دادند. چین تنها کشوری بوده است که از ابتدای سال تاکنون تنها ساخت انواع  کشتی نفتکش با ظرفیت های مختلف را سفارش داده است.

نزدیک به 65 درصد از سفارش یونانی ها یا 26 فروند از سفارش آنها کشتی های نفتکش بوده است. در این میان یونانی ها به کشتی های VLCC علاقه بیشتری نشان دادند چراکه 15 فروند از این کشتی های غول‎پیکر سفارش دادند.

کشتیرانی ها و خریداران یونان همچنین در این زمان 14 فروند کشتی فله‎بر سفارش دادند که 10 فروند از آنها کشتی‎های پانامکس هستند.

موسسه Alibra Shipping نیز گزارش داده است که شرکت‎های بین المللی تمایل دارند که سفارشات خود را در کشتی‎سازی‎های چین و کره جنوبی ثبت نمایند. این کشورها به ترتیب 45 و 44 درصد از مجموع سفارش‎ها را به خوب جذب کرده اند در حالیکه کشتی‎سازان ژاپنی موفق به جذب 7 درصد سفارشات شده‎اند.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: