آخرین اخبار
پربیننده ترین ها
کد خبر: ۱۱۶۲۰
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۷
مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ایران:
مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ایران گفت: به طور جدی به دنبال جوان‎سازی ناوگان و کاهش سن کشتی‎های خود هستیم.
مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ایران (NITC)، همکاری شرکتش در بازار VLCCها را با شرکت‎های دیگر از طریق اشتراک کشتی (pool partnership) با سایر مالکان کشتی محتمل دانست.

به گزارش  گروه بین الملل مارین تایمز،سیروس کیان ارثی،که هفته گذشته در کنار سایر همکاران خود از NITC برای شرکت در کنفرانس Nor-Shipping  به اسلو نروژ سفر کرده بود،اعلام کرد که شرکتش از رشد سفارشات در بازار کشتی‎های نفتکش آگاه است و هر اقدامی در زمینه ساخت کشتی‎های جدید نیز به منظور جایگزینی کشتی‎های قدیمی خواهد بود تا توسعه ناوگان.

وی  در گفتگو با نشریه تریدویندز با بیان اینکه قیمت ساخت کشتی‎های نوساز به کمترین سطح خود رسیده و این بهترین زمان برای نوسازی ناوگان است گفت: اکنون قصدی برای گسترش ناوگان نداریم اما به طور جدی به دنبال جوان‎سازی ناوگان و کاهش سن کشتی‎های خود هستیم.کیان ارثی گفت: برای نوسازی ناوگان برنامه ریزی کرده‎ایم.

شرک ملی نفتکش ایران ، غول کشتیرانی نفتی در چند هفته گذشته به دنبال اوراق 2 فروند از کشتی های نفتکش VLCC قدیمی خود بوده است. NITC هم اکنون بزرگترین مالک کشتی‎های نفتکش در جهان است و  ناوگان آن متشکل از کشتی‎های مختلف با مجموع ظرفیت 15.5 میلیون DWT است.

سفارش کشتی های نفتکش VLCC در سال جاری افزایش یافته است بطوریکه فهرست ساخت این نوع نفتکش ها به بیش از 100 فروند رسیده است.  این در حالی است که همزمان با کاهش تولید نفت سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و افت اوراق کشتی‎ها، به علاوه ورود تناژ جدید به بازار در سال جدید، بازار کشتی‎های نفتکش ضعیف شده است و شرکت ملی نفتکش ایران انتظار دارد که این ضعف فعلا باقی بماند.

کیان ارثی  در این ارتباط افزود: "امیدواریم که در  3 ماهه پایانی سال 2017 شرایط بهتر شود و در صورتیکه مالکان کشتی‎های VLCC زیادی سفارش ندهند امیدواریم که نرخ اجاره کشتی‎ها در سالهای 2018 و 2019میلادی  افزایش یابد ."

ادغام در بازار کشتی های نفتکش طی سال 2017 به یک روند فراگیر تبدیل شده است به گونه ای که DHT Holding ناوگان کشتی‎های VLCC شرکت BW Group را خرید و Frontline به دنبال DHT بود.

مدیرعامل NITC گفت: "ادغام نزدیک به 15 سال است که در بازار جریان دارد و  خوشبختانه در سال های اخیر و به ویژه در ماه‎های گذشته به روندی عادی تری تبدیل شده است. شخصا فکر می کنم که اشتراک کشتی( pooling) برای بازار نفتکش مطلوب است. البته ما هم این اقدام را با شرکای مناسب دنبال می‎کنیم."

رشد و توسعه در سایر بخش های شرکت ملی نفتکش ایران نیز در حال انجام است. کیان ارثی اظهار کرد: "در کنار حمل و نقل نفت خام، ما به حمل و نقل LPG و محصولات شیمیایی نیز می پردازیم و قصد داریم که فعالیت خود را در این دو حوزه افزایش بدهیم."

برداشته شدن تحریم های بین المللی علیه ایران در سال گذشته موجب بازگشت NITC به بازارهای بین‎المللی و اروپایی شد. کیان ارثی ادامه داد: "پیش از تحریم ها 15 درصد از ناوگان NITC در بازار داخلی و 85 درصد نیز در بازار حمل و نقل بین‎المللی فعال بود."

مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ایران گفت: "ما تمایل داریم که مشتریانمان بدانند که به عنوان یک شرکت خصوصی، قصد داریم به تدریج با ورود به آبهای بین‎المللی، سهم خود را از بازار  بدست آوریم و به حمل نفت و گاز در سراسر جهان برای مشتریان بپردازیم."

این مقام مسوول در شرکت ملی نفتکش ایران تاکید کرد که ناوگان NITC تمامی‎گواهینامه‎های لازم را از موسسات رده‎بندی معتبربین‎المللی اخذ کرده و پوشش‎های بیمه‎ای مربوطه را از نیز شرکت های معتبر جهانی  دریافت است. ناوگان این شرکت تحت پرچم معتبر در آبهای جهان سفر می‎کند و  بدنه، ماشین‎آلات و تجهیزات کشتی‎های ناوگان نیز از پوشش‎های بیمه‎ای بین المللی لازم، برخوردارند.

کیان ارثی گفت: "با انجام تمامی این اقدامات کشتی‎های ما به تدریج به روند عادی تجاری خود که پیش از تحریم ها داشتند، باز گشته‎اند."

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: