کد خبر: ۱۱۵۷۵
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۴
مدیرعامل صدرا خبر داد؛
مدیرعامل شرکت صدرا از پیشرفت 70 تا 90 درصدی ساخت 10 سکوی در حال ساخت در یارد این شرکت خبر داد.
مدیرعامل شرکت صدرا گفت:هم اکنون  10 سکوی گازی مربوط به فازهای، 13،14، 22، 24، پارس جنوبی در جزیره صدرای بوشهر در دست ساخت است که حدود 70 تا 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تا پایان امسال  تکمیل، تحویل و نصب خواهد شد.

محمد رحیم دهقانی در گفتگو با  خبرنگار مارین تایمز ارزش سکوهای در حال ساخت در صدرای بوشهر را  2.5 میلیارد دلار اعلام کرد.

وی گفت: علاوه بر این سکوها،جکت‎‌‌ها و متعلقات این سکوها از جمله مشعل، بریج، فلر و مواردی از این دست نیز در حال ساخت است.

دهقانی، با بیان اینکه در یارد بوشهر و در ارتباط با پروژه فراساحل شرکت صدرا بیش از 3000 نفر مشغول به کار هستند، گفت: با واگذاری پروژه‌های دریایی به این شرکت امکان ایجاد اشتغال 10 هزار نفر در این شرکت فراهم می‌شود.

وی با اشاره به سرمایه‌گذاری شرکت صدرا برای پروژه‌های دریایی، گفت: سرمایه‌گذاری‌های متعددی در زمینه زیرساخت‌های لازم برای ساخت سکوهای فراساحلی و کشتی‌سازی انجام شده به طوریکه در بوشهر یک جزیره 270 هکتاری با قابلیت ساخت سکوهای فراساحلی تا تناژ 20 هزار تن را در اختیار داریم.

مدیرعامل شرکت صنعتی دریایی ایران (صدرا)، با بیان اینکه در بخش کشتی‌سازی نیز ، از صدرا زیرساخت لازم  برخوردار است گفت:  عملیات ساخت حوض خشک در نکا در حال انجام است ضمن اینکه تجهیزات شرکت صدرا در بوشهر از لحاظ "داک" و حوض خشک  نیز در شرایط مناسبی قرار دارد.

دهقانی با بیان اینکه صدرا این توانایی را دارد که به نیازهای اساسی کشور در حوزه کشتی‌سازی و فراساحل پاسخ دهد و پروژه‌ها را به خوبی به مرحله اجرا برساند؛ گفت: ساخت بیش از 40 سازه دریایی در یارد بوشهر و در جزیره صدرا در حال انجام است.

مطالب مرتبط
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: