آخرین اخبار
پربیننده ترین ها
کد خبر: ۱۱۴۷۹
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۵
آلمان برای همکاری با شرکت ملی نفتکش ایران در زمینه‎های مختلف از جمله کشتیرانی سبز اعلام آمادگی کرد.

یک هیات آلمانی متشکل از 20 نفر از مقامات ارشد شرکت‎های دریایی این کشور با مدیران شرکت ملی نفتکش ایران دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش خبرنگار مارین تایمز، در این دیدار که در محل شرکت ملی نفتکش ایران انجام شد، راه‎های همکاری شرکتهای دریایی آلمان با شرکت ملی نفتکش ایران در زمینههای مختلف از جمله فایناس،حمل و نقل LNG ، تجهیزات و قطعات کشتی و ارائه خدمات فنی، مهندسی و مشاوره ای در خصوص طراحی کشتی‎ها مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

همچنین در این جلسه با توجه به برنامه شرکت ملی نفتکش ایران برای تجهیز کشتی‎های این شرکت به تکنولوژیهای سازگار با محیطزیست و ایجاد ناوگانی سبز، در مورد نحوه همکاریهای طرفین در  استفاده  از تکنولوژیهای مربوط به اکوشیپها(کشتی‎های دوستدار محیط زیست)، کاهش انتشار گازهای گلخانه‎ای (دیاکسیدکربن،ساکس و ناکس)، سیستمهای آب توازن، و فناوری‎های مربوط به ارتقاء راندمان سیستم‎های رانش و نیروی محرکه کشتی‎ها در جهت کاهش مصرف سوخت گفتگو شد.

در این دیدار مدیر بخش اقتصاد دریایی و دفتر هماهنگی اقتصاد و انرژی آلمان به ظرفیت‎های تجاری بین ایران و کشورش اشاره کرد و گفت: پس از توافق کشورهای 1+5 و  ایران و لغو تحریمها، شرایط عمومی برای همکاری‎های تجاری با تهران به طرز آشکار و مشخصی بهبود پیدا کرده است.

آنه یاکوبز شیلایتهف با اشاره به علاقه‎مندی شرکتهای آلمانی برای همکاری با شرکت ملی نفتکش ایران افزود: آلمان آماده است در حوزه صنایع دریایی و دریانوردی و  همچنین نفت، گاز و فراساحل با شرکت‎های ایرانی همکاری کند.

در پایان این جلسه مقرر شد به منظور آشنایی بیشتر با ظرفیتهای طرفین و همچنین تعیین شیوه همکاریهای تجاری فی‎مابین،جلسات تکمیلی بیشتری بین شرکت ملی نفتکش ایران و شرکتهای آلمانی برگزار شود.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: