کد خبر: ۱۱۰۷۴
تاریخ انتشار: ۱۵ فروردين ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۵
شرکت کشتیرانی DryShips Inc یونان شش فروند کشتی حمل نفت و گاز خرید.

شرکت کشتیرانی DryShips Inc  یونان بر اساس توافق جدیدی موفق شد شش فروند کشتی دست دوم با مجموع قیمت 268 میلیون دلار به ناوگان خود بیافزاید.

به گزارش گروه بین‎الملل مارین تایمز، این شرکت کشتیرانی یک فروند کشتی نفتکش افرامکس ساخت سال 2012، سه فروند کشتی فله‎بر کامسارمکس که یک فروند آنها در حال ساخت است و دو فروند دیگر ساخت سال 2014 هستند، و دو کشتی غول‎پیکر حمل گاز (VLGC) که هم اکنون در حال ساخت در کشتی سازی هیوندای کره جنوبی هستند، خریده است.

انتظار می رود که کشتی نفتکش افرامکس به همراه دو فروند کشتی دست دوم فله بر کامسارمکس در سه ماهه دوم سال 2017 به DryShips تحویل داده شوند. حال آنکه طبق برنامه سومین کشتی فله‎بر خریداری شده این شرکت در سه ماهه سوم امسال، و دو فروند VLGC مورد نظر آن نیز تا پایان سال جاری وارد ناوگان DryShips می شود.

خرید کشتی‎های فله‎بر دست دوم مشروط به بازدید و بازرسی از کشتی‎ها است و در صورتی‎که DryShips سلامت فیزیکی کشتی‎ها را تائید کند این دو کشتی وارد ناوگانش خواهند شد.

کشتیرانی DryShips اعلام کرده است که همه کشتی‎های خریداری شده به جز دو فروند VLGC در بازارهای مقطعی به کار گرفته خواهند شد. دو فروند کشتی VLGC اما در قراردادی 10ساله به اجاره یک شرکت بزرگ بازرگانی نفت درآمده است و ارزش قرارداد آن به 208 میلیون دلار می رسد.

جورج اکونومو، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل DryShips اعلام کرد: "در سه ماه گذشته ما در مجموع 14 فروند کشتی خریداری کرده ایم که میانگین سن آنها دو سال است و قیمت آنها به 662 میلیون دلار می رسد."

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: