کد خبر: ۱۱۰۶۶
تاریخ انتشار: ۱۰ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۷
رئیس جمهور تأکید کرد: باید از تالاب انزلی به خوبی حفاظت و حراست نماییم، چرا که این تالاب برای تنفس منطقه و امکانات تفریحی مردم، حائز اهمیت است.
رئیس جمهور در مراسم افتتاح دو پست اسکله مجتمع بندری کاسپین و آغاز عملیات اجرایی احداث اسکله مارینا و مجموعه تفریحی گردشگری آکواریوم در این منطقه با قدردانی از اقدامات و فعالیت‌های تلاشگران در سطح منطقه، اظهار داشت: اقدامات بزرگ و ارزشمندی در منطقه آزاد انزلی انجام شده است و این منطقه از مناطق خوب و فعال کشور است که خوشبختانه امروز تحولات بسیار خوبی را به چشم دیدیم،۱۸ ماه قبل عملیات این طرح آغاز و امروز دو پست اسکله آن به اتمام رسید و در آینده این پست‌ها تجهیز خواهد شد.

به گزارش مارین تایمز ، دکتر روحانی با بیان اینکه از نعمت بزرگ دریای خزر و امکانات تفریحی برای مردم در این دریا به خوبی استفاده نکرده‌ایم، گفت: طرح مارینای بندر کاسپین با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و امکانات ۳۵۰ قایق تفریحی از جمله اقدامات خوب برای مردم این استان و سراسر کشور است.

رئیس جمهور تأکید کرد: باید از تالاب انزلی به خوبی حفاظت و حراست نماییم، چرا که این تالاب برای تنفس منطقه و امکانات تفریحی مردم، حائز اهمیت است.

دکتر روحانی سپس به اهمیت گسترش و افزایش ارتباطات با کشورهای همسایه مجاور دریای خزر اشاره کرد و گفت: ارتباطات دریایی از ارزان‌ترین وسایل حمل و نقل در دنیاست و تعمیق ارتباطات دریایی نیز از مهم‌ترین محورهای گفتگو در سفر در روسیه با مقامات این کشور بود.

رئیس جمهور ادامه داد: طرح آکواریوم و همچنین دیگر تفریحات سالم برای مردم در دریای خزر جزء برنامه‌های دولت یازدهم در منطقه آزاد انزلی است.

دکتر روحانی با اشاره به ایرادات برخی در کشور به مناطق آزاد مبنی بر اینکه منطقه آزاد، تبدیل به منطقه واردات آزاد شده است، گفت: دولت تدبیر و امید به دنبال منطقه آزاد برای افزایش اشتغال و ارتباطات و توسعه جاذبه‌های گردشگری است.

رییس‌ جمهور با بیان اینکه باید مناطق آزاد به مرکز حمل و نقل تبدیل شود گفت: دولت به دنبال بنادر نسل سوم است و ان‌شاء‌الله با اتصال این بندر به راه‌آهن قزوین، رشت، آستارا متصل می‌شود.

دکتر روحانی با اشاره به اهمیت مسأله ترانزیت و جابجایی محموله‌های ۲۰ میلیون تنی کالا از هند به روسیه، گفت: باید مقداری از این حجم جابجایی کالا از طریق جمهوری اسلامی ایران انجام شود و با اتصال راه بندرعباس به مسکو، هند، ایران، روسیه و سایر کشورها سود فراوانی خواهند برد.

رئیس جمهور ادامه داد: در این صورت از طریق آذربایجان به مسکو و اروپای شمالی و شرقی و همچنین به گرجستان و دریای سیاه متصل می‌شویم که استان گیلان حلقه وصل بین مناطق مختلف ایران و مناطق شمالی خواهد شد.

دکتر روحانی با اشاره به اعلام آمادگی مدیر عامل یکی از شرکت‌های تولیدی چوب و تخته در این استان برای تولید چوب و کاشت درخت در سرتاسر کشور، گفت: این کار ارزشمندی برای محیط زیست و سلامت و زندگی مردم است و می‌تواند تحرک خوبی برای تولید و اشتغال بوجود آورد.

رئیس جمهور در این مراسم و در بخش افتتاح طرحهای بهداشتی، با مقایسه آمار تخت‌های بیمارستانی آماده شده در گذشته و همچنین در دولت یازدهم، تأکید کرد: این مهم نشان می‌دهد که کار بزرگی توسط مردم استان و دولت تدبیر و امید به عنوان خادمان ملت انجام شده است و خرسندیم که مردم این استان آرامشی بیشتر در خدمات درمانی بهتر و ارزان‌تر خواهند داشت.

دکتر روحانی با قدردانی از تلاشگرانی که برای امنیت غذایی مردم خدمت‌رسانی می‌کنند و با ذکر اینکه عدم بیان این کارهای با عظمت ناشکری به درگاه پروردگار است ، گفت: مردم ایران قدردان توفیقات کشاورزان سراسر ایران هستند و ما طی ۳.۵ گذشته در تولید محصولات کشاورزی و مواد غذایی به سمت خوداتکایی حرکت کرده‌ایم.

رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود تأکید کرد:. افزایش سرعت ایجاد سردخانه‌های کشور به معنای استفاده پایدار از محصولات است و زنجیره تولیدی مواد غذایی باید دقیق و درست باشد. فناوری اطلاعات می‌تواند به چگونگی تولید و کشاورزی از مزرعه تا سفره مردم با محاسبه و برنامه‌ریزی دقیق کمک کند و توسعه سردخانه به معنای افزایش تولید، سلامت مردم و ذخیره‌سازی برای فصول پرمشتری است.

دکتر روحانی به اقدامات دولت یازدهم برای گسترش طرح پرورش ماهی در قفس در شمال و جنوب کشور اشاره کرد و افزود: باید اتکاء مردم به گوشت قرمز کم شود و افزایش استفاده از گوشت سفید برای سلامت مردم حائز اهمیت است.

رئیس جمهور با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری برای اشتغال‌زایی و اهمیت این امر برای دولت یازدهم، گفت: باید طرح روستای بدون بیکار در همه مناطق کشور آغاز شود تا شاهد ریشه‌کنی بیکاری در کشور باشیم و این امر شدنی است.

دکتر روحانی با اشاره به شعار با تو می‌توانیم و بی‌تو نمی‌توانیم، اظهار داشت: اگر مردم احساس مسئولیت کنند و به صحنه بیایند کارهای بزرگی انجام می‌شود و در این مسیر باید همه قوا و ملت ایران برای عظمت کشور، اشتغال جوانان و سرافرازی ایران عزیز به میدان بیایند.

رئیس جمهور با اشاره به افتتاح سایت‌های جدید اپراتورهای ارتباطی استان گیلان، تصریح کرد: در این زمینه تحول بسیار خوبی در دولت یازدهم بوجود آمده است و دسترسی مردم به نسل‌های سوم و چهارم تلفن همراه به معنای افزایش توان اطلاعاتی، اشتغال‌زایی و ارتباطات بیشتر با جهان است.

دکتر روحانی افزود: این مهم امری زیربنایی و ضروری برای توسعه کشور است که ۶۰۰ میلیارد تومان تاکنون سرمایه‌گذاری شده، ۲۰۰ میلیارد تومان دیگر نیز در استان در حال انجام است و امیدواریم فضای خوبی برای مردم و جوانان برای دسترسی به اطلاعات فراهم شود.

رئیس جمهور با تأکید بر اینکه دولت یازدهم با وجود حملات فراوان این حق را برای مردم حفظ کرده و در برابر آن ایستادگی خواهد کرد تصریح نمود: دولت تدبیر و امید از همه حقوق ملت دفاع می‌کند و مردم نیز با حضور در صحنه حامی و پشتیبان این راه هستند.

دکتر روحانی با اشاره به انعقاد قرارداد ۶ هزار واگن باری با روسیه، گفت: هزار واگن ساخته شده تحویل کشور خواهد شد و ۵ هزار واگن باقیمانده در ایران ساخته می‌شود که منجر به افزایش تولید و اشتغال‌زایی برای جوانان کشور می‌شود.

رئیس جمهور به افتتاح مجتمع لاستیک بارز در استان کردستان و برخی تهمت‌های نادرست به دولت یازدهم اشاره کرد و گفت: برخی می خواهند همه چیز را مبحوس و مردم را ناامید کنند. عده‌ای به دنبال این هستند که بگویند مردمی که سال ۹۲ رأی دادید و دولت یازدهم را انتخاب کردید، کار خوبی نکردید، اما مردم ایران در سال ۹۲ کاری خوب انجام دادند و فردی که انتخاب می‌شود، منتخب و نماینده مردم است.

دکتر روحانی با بیان اینکه احداث راه‌آهن رشت – آستارا با مشارکت آذربایجان به زودی آغاز خواهد شد، گفت: هر قدمی که برداشته می‌شود، باید مایه امید همه کشور باشد و از این فضا و امکانات به خوبی بهره ببریم.

رئیس جمهور با اشاره به آغاز حلول ماه باصفای رجب، اظهار داشت: امیدواریم برخی رسانه‌ها در این ۳ ماه پیش رو برخی شیوه‌ها را کنار بگذارند.

دکتر روحانی تأکید کرد: همه مردم استان گیلان سردار جنگل هستند و امیدواریم با افتتاح و آغاز عملیات اجرایی این طرح‌ها و پروژه‌های مهم استانی، شاهد رشد و آبادانی در این استان باشی
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: