کد خبر: ۱۰۴۹۷
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۲
برای نخستین‎بار بعداز برجام صورت می‎گیرد؛
مدیر بازرگانی شرکت ملی نفتکش بااشاره به بازگشت این شرکت به بازار اروپا گفت:با تمام توان بازگشته‎ایم تا سهم خود را از بازارهای بین‎المللی پس‎بگیریم."

دو  فروند کشتی نفتکش غول‎پیکر (VLCC) ایران، ماه آینده میلادی برای نخستین بار در پنج سال گذشته و برای تحویل نزدیک به چهار میلیون بشکه نفت ایران  در بندر روتردام هلند پهلو می‎گیرند.

به گزارش گروه بین‎الملل مارین تایمز، این دو کشتی نفتکش فوریه 2017 در بندر روتردام پهلو می‎گیرند.

منابع آگاه اعلام کرده اند که این محموله نفتی متعلق به شرکت ملی نفت ایران (NIOC) است که برای تحویل به شرکت نفتی شل ارسال شده است.

اما کاپیتان نصرالله سردشتی، مدیر بازرگانی شرکت ملی نفتکش ایران (NITC)، به پلاتس گفت: "ما در گذشته با شرکت‎های بزرگ نفتی کار می‎کردیم. از آنجائیکه کشتی‎های مدرنی در اختیار داریم و خدمات حرفه‎ای ارائه می‎دهیم با تمام توان بازگشته‎ایم تا سهم خود را از بازارهای بین‎المللی بازپس بگیریم."

وی اضافه کرد که پیش از اعمال تحریم‎های غرب علیه ایران، 80 درصدظرفیت ناوگان شرکت ملی نفتکش ایران به حمل محموله‎های بین‎المللی اختصاص داشت.

تحویل محموله نفتی این دو  کشتی نفتکش از آن جهت قابل توجه است که اکنون کشتی‎های  NITC در بنادر بین المللی پذیرفته می‎شوند. این کشتی‎های نفتکش‎ توانسته‎اند پوشش بیمه‎‎ای غربی اخذ کنند، تحت پرچم‎های معتبر بروند، و از موسسه‎های رده‎بندی معتبر بین‎المللی گواهینامه های لازم را کسب کنند.نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: