کد خبر: ۱۰۱۳۹
تاریخ انتشار: ۰۵ دی ۱۳۹۵ - ۰۸:۲۵
برای پیشرفت 82 درصدی مرحله نخست بندر شهید بهشتی چابهار پنج هزار میلیارد ریال هزینه شده و برای تکمیل فاز نخست طرح توسعه آن سه هزار و 500 میلیون ریال اعتبار دیگر نیاز است.
راه‌اندازی فاز نخست طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار در بهار سال 96 عیدانه دولت تدبیر و امید به مردم ایران بویژه سیستان و بلوچستان و کشورهای همسایه و هم مرز آبی و خاکی است.

«علی اوسط هاشمی»، استاندار سیستان و بلوچستان در حاشیه بازدید از این بندر  گفت: طرح توسعه بندر  چابهار همزمان با اجرای شبکه ریلی و انتقال گاز در استان در حال انجام است که با توجه به اهمیت بندر و دریا، طرح توسعه بندر شهید بهشتی طرح نخست کشور است.

وی با بیان اینکه چابهار با توجه به موقعیت راهبردی، نقش ملی برای توسعه این منطقه ایفا می‌کند، افزود: با تکمیل طرح توسعه بندر چابهار ترانزیت، تجارت و مبادلات کالا و بار از کشورهای حاشیه اقیانوس هند به کشورهای آسیای میانه رونق می‌گیرد. در این مرحله یک میلیون و 500 هزار تن به ظرفیت دو میلیون و 500 هزار تنی قبلی افزوده می‌شود و این افزایش تا  هشت میلیون و 500 هزار تن ادامه خواهد داشت. 650 میلیون دلار نیز برای خرید تجهیزات بندر در نظر گرفته شده که تا یک ماه آینده به بندر می‌رسد و کار نصب آنها آغاز خواهد شد.

«احمدعلی موهبتی»، فرماندار چابهار نیز گفت: طرح توسعه بندر شهید بهشتی این شهرستان  در سه شیفت کاری در حال فعالیت است. در بخش‌های مختلف سه هزار و 500 نفر مشغول کار هستند که بخشی از مشکل اشتغال رفع شده است.

وی ایجاد جاده ترانزیتی و دوبانده از بندر چابهار را خواستار شد و خاطرنشان کرد: بیش از 900 دستگاه ماشین‌آلات سنگین در طرح راه‌آهن درحال کار هستند.

«بهروز آقایی»، مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان وبلوچستان هم اظهار داشت: برای پیشرفت 82 درصدی مرحله نخست بندر شهید بهشتی چابهار  پنج هزار میلیارد ریال (500 میلیارد تومان) هزینه شده و برای تکمیل فاز نخست طرح توسعه آن  سه هزار و 500 میلیون ریال (350 میلیارد تومان) اعتبار دیگر نیاز است. چابهار دارای دو بندر بزرگ و مهم شهید بهشتی و شهید کلانتری است که این  دو اسکله چه در زمان دوران دفاع مقدس و چه پس از آن نقش مهمی در صادرات و واردات کالا داشته است.
نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: