کد خبر: ۱۰۰۷۷
تاریخ انتشار: ۳۰ آذر ۱۳۹۵ - ۰۸:۵۶
شما در دریا دشمن خود را نمی‎بینید و باید حضور او را در فاصله ٥٠٠ تا هزار کیلومتری تشخیص دهید و در صورت تهدید، بتوانید دشمن را هدف بگیرید که اینکار، جز با استفاده از دانش و فناوری پیشرفته به دست نمی‎آید.
فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه بسیاری کشورهای مدعی مقابله با دزدان دریایی از این افراد حمایت می‎کنند، گفت: دزدان دریایی با بهرمندی ازحمایت برخی کشورهای مدعی در لندن حساب بانکی داشته و پول راهزنی خود را به این حساب ها واریز می کنند.

به گزارش  مارین تایمز ، امیردریادار حبیب الله سیاری روز دوشنبه درآیین تجلیل از پژوهشگران برتر دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی افزود: دزدان دریایی پس از ربودن کشتی ها بعضا ١٠٠ تا ٢٠٠ میلیارد دلار مطالبه می کنند و می گویند پول‌های درخواستی به حساب های آنها در بانک‎های لندن واریز شود.

وی خاطرنشان کرد: تاکنون سه هزار و ٨٤٠ فروند کشتی نفتکش و تجاری را از محدوده حضور دزدان دریایی به سلامت عبور داده ایم و مانع تلفات جانی و مالی زیادی شده ایم.

دریادارسیاری ادامه داد: برای نمایش اقتدار و توانمندی دفاعی ایران، ٤٩ ناوگروه (جمع چندین ناو دریایی) را درآب های آزاد دنیا به حرکت درآورده ایم و همین امروز، ناوگروه ٤٤ ما در بندر دوربان آفریقای جنوبی استقرار یافت.

وی افزایش حوزه جغرافیایی ماموریتی را ازبرنامه های جدی نیروی دریایی ارتش عنوان کرد و گفت: با تاکیدات فرمانده کل قوه، منطقه ماموریتی خود را در مقایسه با سال ٨٧ تا هفت برابر افزایش داده ایم و در منطقه ای با وسعت یک سوم مساحت خاک ایران استقرار یافته ایم.

فرمانده  نیروی دریایی  ارتش با بیان اینکه برنامه داریم عرصه اقیانوس اطلس را بپیماییم و به قاره آمریکا و سواحل ونزوئلا برسیم و سپس از طریق مدیترانه و دریای سرخ به بندرعباس برگردیم و به کشورهایی که توانایی و اقتدار دریایی ما را باور نداشتند ثابت کنیم که ما می توانیم.

وی با بیان اینکه جنگ در دریا، جنگ علم و فناوری است، گفت: شما در دریا دشمن خود را نمی‎بینید و باید حضور او را در فاصله ٥٠٠ تا هزار کیلومتری تشخیص دهید و در صورت تهدید، بتوانید دشمن را هدف بگیرید که اینکار، جز با استفاده از دانش و فناوری پیشرفته به دست نمی آید.

دریادارسیاری تاکیدکرد: اقتدار دریایی خود را در تجهیزات، فناوری، علم، نیروی انسانی و جوانان انقلابی و ولایتمدار طلب می کنیم.

وی از دانشگاهیان درخواست کرد با بازدید از تأسیسات نیروی دریایی، دانش و علم خود را در جهت تأمین تجهیزات موردنیاز این نیرو بکار گیرند.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر: