کد خبر: ۱۴۳۱۱
تاریخ انتشار:۲۴ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۳
افزایش ۴ درصدی جابه‎جایی ریلی کالا در بندر امام
در 2 ماهه نخست امسال ۴ درصد افزایش در عملکرد ریلی بندر امام نسبت به مدت مشابه در سال گذشته به ثبت رسید.

در 2 ماهه نخست سال جاری با جابه‌جایی بیش از ۵۰۶ هزار تن انواع کالا از طریق حمل و نقل ریلی، ۴ درصد رشد در عملکرد ریلی بندرامام خمینی نسبت به مدت مشابه در سال گذشته به ثبت رسید.

به گزارش مارین‌تایمز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، ایرج مدیری، معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی خوزستان گفت: طی 2 ماهه نخست سال جاری، در گروه کالایی غلات با ۹۳ هزار و ۶۹۷ تن ، گروه کالایی آهن‌آلات با ۳۷۶ هزار و ۵۶۷ تن و گروه کالایی مواد نفتی که مشتمل بر انواع فرآورده‌های نفتی است ۳۵ هزار و ۷۵۷ تن از طریق حمل و نقل ریلی جابه‌جا شده است.

وی افزود: جابه‌جایی یاد شده، ۱۱درصد از سهم عملکرد تخلیه و بارگیری انواع کالا در مجتمع بندرامام خمینی است. در این حوزه رشد ۴ درصدی به دست آمده است.

مدیری با اشاره به هم‌افزایی روز افزون راه‌آهن و بندر تصریح کرد: تسریع در روند بارگیری و خروج کالا و همچنین جلب رضایت صاحبان کالا و مشتریان هدف غایی در تعامل راه آهن و بندر است.

وی اظهار کرد: با اتخاذ تمهیدات ویژه از جمله افزودن سکوهای متعدد بارگیری به واگن در سایت‌های اختصاصی و انبارها، افزایش تعداد واگن‌ها و اتخاذ تسهیلات مدیریتی در این حوزه، میزان بارگیری کالا در گروه‌های کالایی غلات، آهن‌آلات و مواد نفتی به رشد ۱۵درصدی رسیده است.