کد خبر: ۱۴۳۰۹
تاریخ انتشار:۲۴ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۴
ارتقای گردشگری دریایی در بندر امیرآباد کلید خورد
بندر امیرآباد در کنار افزایش حجم تخلیه و بارگیری کالا فعالیت خود را برای ارتقای گردشگری دریایی آغاز کرد.

بندر امیرآباد در 3 ماه نخست سال جاری با کسب سهم ۶۱ درصدی صادرات در بنادر شمال کشور رتبه نخست را در صادرات انواع کالا به کشورهای حاشیه دریای خزر کسب کرد .

به گزارش مارین‌تایمز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، مدیر بنادر و دریانوردی بندر امیرآباد درباره عملکرد 3 ماهه این مجموعه، گفت: در سه ماه نخست امسال با ورود و خروج ۱۶۹ فروند کشتی تجاری به بندر امیرآباد ۱۱۴ هزار و ۶۷۱ تن انواع کالا در این بندر بارگیری و به کشورهای حاشیه دریای خزر صادر شد. کالاهای ساختمانی، محصولات کشاورزی و دامی، لوازم خانگی، مواد نفتی، کود و سموم شیمیایی و ماشین آلات عمده کالاهای صادراتی بوده است.

سیاوش رضوانی افزود: در۳ ماهه نخست امسال تخلیه و بارگیری انواع کالای تجاری در بندر امیر آباد با ۶۷ درصد رشد به۷۸۳ هزار و ۶۷۱ تن رسید. همچنین در این مدت با ورود انواع کالا با رشد ۸۶ درصدی از ۳۳۶ هزار و ۳۸۰ هزار تن در سال گذشته به ۶۲۴ هزار و ۳۹۷ تن در مدت مشابه امسال رسید .

در کنار افزایش حجم تخلیه و بارگیری کالا، بندر امیرآباد فعالیت خود را برای ارتقا گردشگری دریایی آغاز کرد.بر این اساس نخستین جلسه هماهنگی ارگان‌های دریایی و سازمان‌های مرتبط در اجرای طرح گردشگری دریایی تابستان ۹۷ در سواحل تحت پوشش بندر امیرآباد برگزار شد.

مدیر بنادر و دریانوردی بندرامیرآباد گفت: طرح گردشگری دریایی تابستان ۹۷ برای اولین بار مشابه طرح گردشگری نوروز خواهد بود. برگزاری جلسات مشترک ارگان‌ها و تشکیل گروه‌های کارشناسی بررسی سواحل و تعیین نقاط پرخطر، انجام بازرسی‌های فنی و ایمنی از شناورهای تفریحی توسط کارشناسان سازمان بنادر و دریانوردی، امکان‌سنجی احداث اسکله‌های تفریحی در محدوده پلاژها و استاندارد سازی قایق‌های تفریحی از اهم اهداف بندرامیرآباد برای گردشگری دریایی در سال جاری است.

وی همچنین آمادگی شبانه روزی مرکز جستجو و نجات دریایی، آماده به کاری شناور جستجو و نجات دریایی، ارائه خدمات جستجو و نجات هوایی، استفاده از کد اعلام اضطرار ۱۵۵۰، استفاده از خدمات تشکل‌های مردم نهاد و همیاران ناجی، تجهیز قایق‌ها به جلیقه‌های نجات بزرگسال و کودک و همچنین تفکیک و تعیین مسیر تردد قایق‌های تفریحی با استفاده از بویه‌ها را از جمله موارد انجام گرفته توسط سازمان بنادر و دریانوردی جهت ارتقای ایمنی قایق‌های تفریحی برشمرد.