کد خبر: ۱۴۳۰۵
تاریخ انتشار:۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۵
نخستین بارگیری Prelude انجام شد
تاسیسات شناور گازی (FLNG) Prelude نخستین محموله گازی خود را دریافت کرد.
تاسیسات شناور گازی (FLNG) Prelude نخستین محموله گازی خود را دریافت کرد تا گام مهمی در این تاسیسات شرکت Shell برداشته شود.

به گزارش گروه بین الملل مارین تایمز، این گام که برای نخستین بار در تاسیسات FLNG یاد شده انجام می‎شود فرصتی است برای آزمایش فرآینده‎ها و سامانه‎ها پیش از آنکه تاسیسات زیردریایی شروع به فعالیت کنند.

محموله گازی بارگیری شده بر روی Prelude توسط کشتی LNGبر Gallina از سنگاپور حمل شده بود.

این برای نخستین بار بود که یک کشتی پهلو به پهلوی Prelude ایستاد و بازوهای بارگیری آن را آزمایش کرد. البته در زمان فعالیت کامل شناور Prelude عملیات به شکل معکوس انجام می شود و بارگیری بر روی کشتی‎ها انجام خواهد گرفت.

شرکت شل اعلام کرده است که بازوهای بارگیری Prelude به شکلی ویژه طراحی شده اند تا بارگیری ایمن در هنگامیکه تاسیسات شناور و کشتی هر دو در حال حرکت هستند، امکان پذیر باشد.

پس از بارگیری محموله LNG از تاسیسات فرآوری گذر خواهد کرد، از خطوط لوله می گذرد و در منابع ذخیره سازی داخل شناور ذخیره می شود. منابع ذخیره‎سازی به گونه ای طراحی شده‎اند که ضربات شلاق‎گونه محموله را در هنگام حرکت Prelude تحمل کنند. بر اساس اعلام شرکت شل چهار منبع این شناور هر یک با ظرفیت 39 هزار مترمکعب هم اکنون پر هستند.

شناور Prelude با این بارگیری می تواند سوخت خود را نیز از دیزل به گاز تغییر دهد.
دیدریک ریمرت، مدیر پروژه Prelude، گفت: "بارگیری LNG به این شناور گام بزرگی در جهت آغاز به کار آن بود اما کارهای بسیاری زیاد دیگری پیش از شروع به فعالیت Prelude باقی مانده است."