آخرین اخبار
پربیننده ترین ها
گردشگری

«ساحل امن» گردشگری دریایی کجاست؟

سازمان بنادر و دریانوردی متولی بنادر بازرگانی کشور است و نمی‌تواند به‌عنوان مثال بنادری با کاربری صرفا گردشگری فراهم کند.
درباره گردشگری دریایی

درباره گردشگری دریایی

ما باید میان گردشگری ساحلی و گردشگری دریایی تفاوت قائل شویم چون این‌گونه گردشگری، از نظر اهمیت با گردشگری ساحلی متفاوت است.

سیستان و بلوچستان، مقصد گردشگری نوروز

آیا «یارانه گردشگری» بالاخره به سواحل مکران تعلق می‌گیرد یا مقصد شدن سیستان و بلوچستان برای گردشگران داخلی و خارجی در حد حرف‌های گذشته می‌ماند.

نیمرخ سفرهای نوروزی

تقاضای سفرهای داخلی برای نوروز امسال مشابه سال پیش است و نرخ تورهای تعریف‌شده برای مقاصد معمول داخلی، مشمول رشدی 10 تا 20 درصدی شده که آن هم به‌دلیل افزایش سالانه قیمت اجزای تعریف‌شده در پکیج‌های سفر است.

بازخوانی توسعه گردشگری در سه منطقه آزاد

سواحل شمالی و جنوبی کشور، از جمله مناطقی هستند که در صورت فراهم شدن امکانات کافی در آنها، می‌توانند به مقاصد جایگزین تبدیل شده و در کاهش تقاضای انبوه سفر به چند مقصد تکراری، موثر واقع شوند
لاوان؛ همسایه فقیر کیش

لاوان؛ همسایه فقیر کیش

لاوان در عین حال که کلی چاه نفت و گاز دارد و چند پالایشگاه و نفت فلات قاره ولی اهالی‌اش هنوز از بی‌امکاناتی رنج می‌برند.

ابهام در تورهای آمریکا

با توجه به اینکه چند سال پیش دستوری برای ممنوعیت برگزاری تور به مقصد آمریکا از سوی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری صادر شد، قاعدتا هیچ آژانسی نباید تور آمریکا داشته باشد؛ با این وجود اگر توری هم وجود دارد باید براساس قرارداد بسته شده با طرف خدماتی در آمریکا، قضاوت و رفتار کرد
فناورانه‌ترین شهر شناور جهان

فناورانه‌ترین شهر شناور جهان

مدیران بزرگترین شرکت‌های فناوری بر این باورند نخستین شهر شناور جهان می‌تواند نقطه‌ای باشد که آخرین دستاوردهای نوآورانه و فناورانه پیش از ورود به زندگی عمومی در این شهر مورد آزمایش قرار بگیرد

نام ایران دوباره در فهرست تورهای اروپایی قرار گرفت

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌‌دستی و گردشگری می‎گوید: در سال اول اجرای برجام، درمجموع ٢,٨درصد رشد ورود گردشگر داشته‌ایم.

هندورابی، کیش دوم

هندورابی، یکی از جزایر بکر و زیبای خلیج فارس در آب‌های استان هرمزگان است که معمولا جز اندک ساکنان بومی‌اش و برخی طبیعت‌گردان، شاهد تردد دیگری در طول سال نیست.
دریای مهجور
گردشگری دریایی ایران سهمی در تولید ناخالص داخلی ندارد

دریای مهجور

كشور چهار فصل و دو درياييم اما سواحل درياي جنوب مهجورتر از اين حرف هاست. سواحل ايران حتي تميز و چشم نواز نيستند، چه برسد به سرمايه گذاري و پروژه هاي كلان چند ميليارد توماني.
نگاهی به دهكده گردشگري عسلویه

نگاهی به دهكده گردشگري عسلویه

با وجود آنكه ايران از نظر تعداد سايت هاي جهاني در رتبه 9 جهان و به لحاظ جاذبه هاي ميراث فرهنگي جايگاه رتبه دهم جهان را دارد، اما درآمد گردشگري آن فقط يك هزارم درآمد گردشگري جهان است.