دوشنبه ۰۵ فروردين ۱۳۹۸ - March 25 2019
گردشگری
پیشروی «دبی» با جزایر شناور
توسعه افقی جزیره تجاری امارات

پیشروی «دبی» با جزایر شناور

ظرفیت سکونتی «دبی» با پذیرش طرح معمار ایتالیایی توسط شرکت ساختمانی اروپایی، در خارج از این جزیره و روی «آب»، در حال افزایش است.

رؤياي «بن‌سلمان» براي ساخت جزيره‌ در درياي سرخ

خبر تصميم عربستان براي ايجاد اماکن گردشگري در حدود ٥٠ جزيره در سواحل درياي سرخ و اماکن کوهستاني و تاريخي منطقه، بگومگوهاي زيادي را به‌ویژه در شبکه‌هاي اجتماعي داخل و خارجی اين کشور، به راه انداخته است.
فرار سرمایه‌ از گردشگری سواحل شمال

فرار سرمایه‌ از گردشگری سواحل شمال

برای استان‌های شمال کشور فصل مسافرت سال‌جاری درحالی دارد بار دیگر به پایان خود نزدیک می‌شود که همچنان فکری برای ایجاد ارزش افزوده از طریق تفریحات دریایی این ناحیه نشده است.

«معاون گردشگری» از کیش آمد

رئیس سازمان میراث ‌فرهنگی، صنایع ‌دستی و گردشگری محمد محب‌‌خدایی را به‌عنوان معاون گردشگری این سازمان منصوب کرد.

2معضل کلان توسعه توریسم دریایی

ایجاد یک شغل در حوزه دریا منجر به ایجاد چهار شغل جانبی می‌شود؛ بر این اساس است که لزوم توجه به این بخش مهم از کشور و اقتصاد دریامحور و توجه به حوزه گردشگری دریایی که یکی از زیرشاخه‌های مهم گردشگری است ضروری می‌نماید.

برنامه همسایه‌های ایران برای توریسم دریایی

درحالی‌که کشورهای همسایه ایران از ظرفیت‌های گردشگری دریایی استفاده مناسبی برای جذب گردشگر می‌کنند، کشور ما هنوز نتوانسته بهره‌برداری درخوری از جاذبه‌های دریایی خود داشته باشد.

«ساحل امن» گردشگری دریایی کجاست؟

سازمان بنادر و دریانوردی متولی بنادر بازرگانی کشور است و نمی‌تواند به‌عنوان مثال بنادری با کاربری صرفا گردشگری فراهم کند.

درباره گردشگری دریایی

ما باید میان گردشگری ساحلی و گردشگری دریایی تفاوت قائل شویم چون این‌گونه گردشگری، از نظر اهمیت با گردشگری ساحلی متفاوت است.

سیستان و بلوچستان، مقصد گردشگری نوروز

آیا «یارانه گردشگری» بالاخره به سواحل مکران تعلق می‌گیرد یا مقصد شدن سیستان و بلوچستان برای گردشگران داخلی و خارجی در حد حرف‌های گذشته می‌ماند.

نیمرخ سفرهای نوروزی

تقاضای سفرهای داخلی برای نوروز امسال مشابه سال پیش است و نرخ تورهای تعریف‌شده برای مقاصد معمول داخلی، مشمول رشدی 10 تا 20 درصدی شده که آن هم به‌دلیل افزایش سالانه قیمت اجزای تعریف‌شده در پکیج‌های سفر است.

بازخوانی توسعه گردشگری در سه منطقه آزاد

سواحل شمالی و جنوبی کشور، از جمله مناطقی هستند که در صورت فراهم شدن امکانات کافی در آنها، می‌توانند به مقاصد جایگزین تبدیل شده و در کاهش تقاضای انبوه سفر به چند مقصد تکراری، موثر واقع شوند
لاوان؛ همسایه فقیر کیش

لاوان؛ همسایه فقیر کیش

لاوان در عین حال که کلی چاه نفت و گاز دارد و چند پالایشگاه و نفت فلات قاره ولی اهالی‌اش هنوز از بی‌امکاناتی رنج می‌برند.