دوشنبه ۰۵ فروردين ۱۳۹۸ - March 25 2019
محیط زیست

اولین هشدار درباره روگذر دریاچه ارومیه

سال 80 بود که هشدارها درباره خشک شدن دریاچه ارومیه کلید خورد...

آب دریاچه ارومیه یک متر بالا می‌آید اگر...

نگرانی‌ها نسبت به خشک شدن کامل دریاچه ارومیه در این سال‌ها بارها شدت گرفته. مردم گاهی کاملاً ناامید شده‌اند و گاهی اندکی امیدوار.

هجوم ناگهانی‌کلبه‌های شناور به تالاب‌های‌ گیلان

ما قرار است در تالاب‌ها یک‌سری پل‌های چوبی، کلبه‌های بوم‌گردی و سایت‌های پرنده‌نگری و جزیره چوبی داشته باشیم.

توسعه مكران نياز به مطالعات زمين‎شناسي دارد

در برنامه‌ريزي‌هاي توسعه زيرساخت‌هاي مكران اقداماتي از طرف ستاد توسعه سواحل مكران انجام شده اما نماينده‌اي به صورت دايمي از طرف سازمان زمين‌شناسي كشور در اين برنامه‌ريزي‌ها وجود ندارد.

شکست پرتغالی‌ها

پرتغالی‌ها در جزیره هرمز و سپس در بندر هرمزگان یا جرون یا زرون قدیمی قلعه‌هایی ساختند و چون اسلحه آتشین داشتند، مردم جزیره را به اطاعت واداشتند.

گردشگری «بی زباله» در نوروز 97

معاونت آموزش محیط زیست، طرح «بی زباله» را در گیلان کلید زد.

خلیج گرگان و میانکاله آب کم دارد

پسروی شدید خلیج گرگان در سالهای اخیر که موجی از نگرانی‌ها را در بین سازمان‌های مسئول بویژه شیلات و محیط زیست ایجاد کرده، می‌رود تا ادامه حیات بسیاری از زیستمندان آبی و غیر آبی و معیشت مردم محلی را به خطر بیندازد.
آشوراده؛جزیره ای در محاصره تصمیمات جنجالی

آشوراده؛جزیره ای در محاصره تصمیمات جنجالی

چند وقتی است که «طرح گردشگری جزیره آشوراده» که با‌وجود تصویب نهایی همچنان در فضایی رمزآلود و مبهم به سر می‌برد، موجب نگرانی طبیعت دوستان در منطقه و حتی در کشور شده است.
در روز جهانی تالاب‎ها؛

تالاب‌های ایران حال و روز خوشی ندارند

47 سال پیش در دوم فوریه 1971 سند کنوانسیون حفاظت از تالاب‌های جهان موسوم به کنوانسیون رامسر با حضور سران محیط زیستی ۱۸ کشور در شهر رامسر رامسر به امضا رسید و ۱۸ تالاب از مجموع ۲۷۰ تالاب ایران به‌عنوان نخستین تالاب‌های بین‌المللی کشورمان در فهرست کنوانسیون رامسر به ثبت رسید.

نگرانی خوزستانی‎ها از آینده کارون

چند سالی می‌شود که مردم، فعالان محیط‌زیست، کارشناسان و استادان دانشگاه موضوعات پیرامون کارون را با حساسیت بیشتری دنبال می‌کنند تا از تکرار اشتباهات گذشته درباره آب این رودخانه بزرگ و حیاتی جلوگیری کنند.
دریاچه ارومیه آب می‌رود

دریاچه ارومیه آب می‌رود

طی 40 روز گذشته دریاچه ارومیه 300 کیلومتر مربع دیگر هم عقب‌نشینی کرد.

محیط‌زیست بی‌اختیار

رییس سازمان محیط زیست با بیان اینکه محیط‌زیست جای سیاسی کاری نیست گفت: به آن دسته از سازمان‌های مردم نهاد که در خدمت محیط‌زیست هستند کمک خواهیم کرد.