يکشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ - May 20 2018
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها
محیط زیست

شکست پرتغالی‌ها

پرتغالی‌ها در جزیره هرمز و سپس در بندر هرمزگان یا جرون یا زرون قدیمی قلعه‌هایی ساختند و چون اسلحه آتشین داشتند، مردم جزیره را به اطاعت واداشتند.

گردشگری «بی زباله» در نوروز 97

معاونت آموزش محیط زیست، طرح «بی زباله» را در گیلان کلید زد.

خلیج گرگان و میانکاله آب کم دارد

پسروی شدید خلیج گرگان در سالهای اخیر که موجی از نگرانی‌ها را در بین سازمان‌های مسئول بویژه شیلات و محیط زیست ایجاد کرده، می‌رود تا ادامه حیات بسیاری از زیستمندان آبی و غیر آبی و معیشت مردم محلی را به خطر بیندازد.
آشوراده؛جزیره ای در محاصره تصمیمات جنجالی

آشوراده؛جزیره ای در محاصره تصمیمات جنجالی

چند وقتی است که «طرح گردشگری جزیره آشوراده» که با‌وجود تصویب نهایی همچنان در فضایی رمزآلود و مبهم به سر می‌برد، موجب نگرانی طبیعت دوستان در منطقه و حتی در کشور شده است.
در روز جهانی تالاب‎ها؛

تالاب‌های ایران حال و روز خوشی ندارند

47 سال پیش در دوم فوریه 1971 سند کنوانسیون حفاظت از تالاب‌های جهان موسوم به کنوانسیون رامسر با حضور سران محیط زیستی ۱۸ کشور در شهر رامسر رامسر به امضا رسید و ۱۸ تالاب از مجموع ۲۷۰ تالاب ایران به‌عنوان نخستین تالاب‌های بین‌المللی کشورمان در فهرست کنوانسیون رامسر به ثبت رسید.

نگرانی خوزستانی‎ها از آینده کارون

چند سالی می‌شود که مردم، فعالان محیط‌زیست، کارشناسان و استادان دانشگاه موضوعات پیرامون کارون را با حساسیت بیشتری دنبال می‌کنند تا از تکرار اشتباهات گذشته درباره آب این رودخانه بزرگ و حیاتی جلوگیری کنند.
دریاچه ارومیه آب می‌رود

دریاچه ارومیه آب می‌رود

طی 40 روز گذشته دریاچه ارومیه 300 کیلومتر مربع دیگر هم عقب‌نشینی کرد.

محیط‌زیست بی‌اختیار

رییس سازمان محیط زیست با بیان اینکه محیط‌زیست جای سیاسی کاری نیست گفت: به آن دسته از سازمان‌های مردم نهاد که در خدمت محیط‌زیست هستند کمک خواهیم کرد.

سلامت تالاب انزلی در خطر است

18 روستای شهرستان صومعه سرا در حوزه حاشیه تالاب انزلی وجود دارد که متاسفانه به دلیل وضعیت تالاب منبع درآمدی مردم این روستاها در خطر است.

تالاب «گمیشان»، قربانی پرورش میگو

تالاب بین‌المللی گمیشان برای دومین بار در چهار سال اخیر مورد هجوم لودرها و بیل‌های مکانیکی مجریان مجتمع پرورش میگوی گمیشان قرار گرفت.
کلانتری:

خلیج گرگان باید هرچه سریعتر لایروبی شود

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در نخستین واکنش خود نسبت به موضوعات محیط زیستی کشور، به اجرای هر چه سریعتر لایروبی خلیج گرگان تأکید کرد.

چالش برسر انتقال آب کارون

درحالی که وزارت نیرو بر تداوم طرح‌های سدسازی و انتقال آب کارون به دیگر استان‌ها و فلات مرکزی اصرار می‌ورزد، برخی کارشناسان، این طرح‌ها را باعث از بین بردن کارون و حجم آب آن ارزیابی کرده و بر توقف آن اصرار می‌ورزند.