سه‌شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶ - January 16 2018
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها
محیط زیست

نگرانی خوزستانی‎ها از آینده کارون

چند سالی می‌شود که مردم، فعالان محیط‌زیست، کارشناسان و استادان دانشگاه موضوعات پیرامون کارون را با حساسیت بیشتری دنبال می‌کنند تا از تکرار اشتباهات گذشته درباره آب این رودخانه بزرگ و حیاتی جلوگیری کنند.
دریاچه ارومیه آب می‌رود

دریاچه ارومیه آب می‌رود

طی 40 روز گذشته دریاچه ارومیه 300 کیلومتر مربع دیگر هم عقب‌نشینی کرد.

محیط‌زیست بی‌اختیار

رییس سازمان محیط زیست با بیان اینکه محیط‌زیست جای سیاسی کاری نیست گفت: به آن دسته از سازمان‌های مردم نهاد که در خدمت محیط‌زیست هستند کمک خواهیم کرد.

سلامت تالاب انزلی در خطر است

18 روستای شهرستان صومعه سرا در حوزه حاشیه تالاب انزلی وجود دارد که متاسفانه به دلیل وضعیت تالاب منبع درآمدی مردم این روستاها در خطر است.

تالاب «گمیشان»، قربانی پرورش میگو

تالاب بین‌المللی گمیشان برای دومین بار در چهار سال اخیر مورد هجوم لودرها و بیل‌های مکانیکی مجریان مجتمع پرورش میگوی گمیشان قرار گرفت.
کلانتری:

خلیج گرگان باید هرچه سریعتر لایروبی شود

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در نخستین واکنش خود نسبت به موضوعات محیط زیستی کشور، به اجرای هر چه سریعتر لایروبی خلیج گرگان تأکید کرد.

چالش برسر انتقال آب کارون

درحالی که وزارت نیرو بر تداوم طرح‌های سدسازی و انتقال آب کارون به دیگر استان‌ها و فلات مرکزی اصرار می‌ورزد، برخی کارشناسان، این طرح‌ها را باعث از بین بردن کارون و حجم آب آن ارزیابی کرده و بر توقف آن اصرار می‌ورزند.

دریا که خشکید، نفس ماهم گرفت

«آن وقت که دریا بود، باید به ارومیه می‌آمدی، همه چیز یک جور دیگر بود»

نگرانی از انقراض فوک‌های دریای خزر

هرساله هزاران فوک خزری به دست شکارچیان کشته شده و صدها فوک دیگر در تور ماهیگیران گرفتار می‌شوندو جان خود را از دست می‌دهند.

نگرانی‎های محیط زیستی دولت در خوزستان

حجم و قسمت زیادی از تالاب هورالعظیم آبگیری شده و حجم ورودی آب به تالاب حدود یک‌و‌نیم ماه پیش به ٨٠ مترمکعب بر ثانیه رسید
به مناسبت روز جهانی اقیانوس‌ها؛

کلیدهای کاهش آلودگی اقیانوس‌ها

هشتم ژوئن هر سال (مطابق با 18 خرداد) روزی است به نام اقیانوس‌ها که با هدف تاکید بر نقش مهم اقیانوس‌ها در حفظ حیات زمین و آگاه‌سازی جوامع نامگذاری شده است.

دریاچه ارومیه از مرگ برگشت

پارک ملی دریاچه ارومیه متعلق به همه دنیا و جامعه بشری است که متأسفانه در یک دوره‌ای به دلایل متعدد مورد بی‌توجهی قرار گرفت و تا پای مرگ رفت.