دوشنبه ۰۵ فروردين ۱۳۹۸ - March 25 2019
پتروشیمی

سنجش تب تحریم با «رام»

میدان کوچک گازی «رام» که در آب‌های شمال بریتانیا قرار دارد، می‌تواند به‌عنوان یک موضوع برای سنجش سیاست‌های آمریکا در قبال ایران عمل کند.

فرصت‌های جدید ایران در بازار پتروشیمی قطر

مسدود شدن راه‌های زمینی، هوایی و دریایی، قطر را از منظر تجارت گازی و محصولات پتروشیمی منزوی می‌کند.

گره چینی در بازار صادرات پتروشیمی ‌ایران

بازار صادرات محصولات پتروشیمی‌ به چین در ماه‌های اخیر دستخوش تحولاتی شده که به‌نظر می‌رسد در صورتی که به سرعت مرتفع نشود، بحران‌های جدیدی را برای صادرات محصولات پتروشیمی ‌ایران رقم بزند.
گاهشمار؛

صنایع پتروشیمی در ایران چگونه پا گرفت؟

اواخر بهمن ماه سال 1342 انستیتو نفت فرانسه ماموریت یافت تا در زمینه مکان ایجاد صنایع پتروشیمی در ایران مطالعات جامعی به عمل آورد.

نگاهی ساختاری به الزامات توسعه صنعت پتروشیمی

ارزش کل سرمایه‌گذاری انجام‌شده در صنعت پتروشیمی در٥٠ سال گذشته، حداکثر معادل ٤٠‌ میلیارد دلار بوده است که ٢٠‌ میلیارد دلار آن در سال‌های ٨٥-١٣٨٠ اتفاق افتاده است.
شکاف صنعت پتروشیمی با بازار

شکاف صنعت پتروشیمی با بازار

صنعت پتروشیمی کشور با رفع تحریم‌های غرب در حالی دروازه‌های جدیدی را برای پیشرفت به روی خود باز می‌بیند که در عین حال با چالش‌های فراوانی در مسیر پیشرفت همراه است.
بزرگ‌ترین پرداخت خسارت صنعت بیمه در حادثه ماهشهر

بزرگ‌ترین پرداخت خسارت صنعت بیمه در حادثه ماهشهر

در حالی که آتش‌سوزی مجتمع پتروشیمی بوعلی سینا در ماهشهر مهار شده است، کارشناسان صنعت بیمه می‌گویند: بی‌شک اين بزرگ‌ترين خسارت صنعت بيمه است.

ظرفیت 180 میلیون تنی در صنعت پتروشیمی

توسعه صنعت پتروشیمی کشور همزمان با روی کار آمدن دولت جدید و کاهش فشارهای تحریمی بر صنعت، در دستور کار وزارت نفت و معاونت مرتبط با صنعت پتروشیمی قرار گرفته، به‌طوری‌که افزایش میزان تولید محصولات این گروه تا سطح 100 میلیون تن در سال، افزایش صادرات و ارتقای سهم صادراتی محصولات پتروشیمی در منطقه و جهان، بهره‌برداری از پروژه‌های جدید همراه با افزایش میزان گاز استحصال شده از پارس جنوبی به‌عنوان خوراک و مواردی از این دست همگی از موضوعاتی‌اند که دولت و شرکت ملی صنایع پتروشیمی برای تحقق برنامه‌های توسعه صنعتی به دنبال آن هستند.