دوشنبه ۰۵ فروردين ۱۳۹۸ - March 25 2019
گاز

گازهای مشعل؛ فرصت‌هایی که می‌سوزند

گازهای همراه یکی از محصولاتی است که هنگام برداشت نفت از میادین نفتی خارج می‌شوند. در صورت جمع‌آوری این گازها می‌توان از آنها در زمینه‌های مختلفی استفاده کرد.

چشم‎انداز بازار گازی ایران در اروپا

در حال حاضر قیمت گاز طبیعی در اروپا حدود 5 دلار بر میلیون بی تی یو است. بر‌اساس پیش‌بینی پلتس، قیمت گاز در بلند‌مدت حداکثر بین 5 تا 6 دلار بر میلیون بی‌تی‌یو نوسان خواهد داشت.

مشارکت ایران با رقیب گازی از دو نگاه

در آستانه 10 سالگی میدان گازی فرزاد B، کاشفان هندی این میدان مشترک گازی به نوعی از طرح توسعه آن کنار گذاشته شدند.

10 وجهی چالش‌های گاز ایران

یک کارشناس ارشد انرژی می گوید: در بخش صادران گاز، اولویت اول ما باید بازار کشورهای جنوب خلیج فارس و بعد از آن LNG باشد که LNG می‌تواند برای مقاصد مختلف بازاریابی شود.

زخم فلرها در عسلویه

هفته گذشته نخستین فلر در پارس جنوبی توسط یکی از مدیران بومی منطقه خاموش شد، خبری که البته در روزهای گذشته کمتر به آن توجه شد.
بعد از ١١ سال، ٦ فاز پارس‌جنوبي افتتاح می‎شود

‌رزم‌آرایی زنگنه با قطر

برای نخستین‌بار در تاریخ ایران و در هفته آینده بزرگ‌ترین سرمایه‌گذاری در عسلویه انجام خواهد شد که در تاریخ ایران بی‌سابقه است.

گذر ایران به عصر گاز

قطر و ایران تاکنون در مجموع 3.4تریلیون مترمکعب از پارس جنوبی برداشت کرده‌اند که سهم قطر 2.5 برابر ایران بوده است.

دور جدید رقابت گازی ایران‌ و قطر

قطر ممنوعیت 12ساله توسعه بزرگ‌ترین میدان گازی جهان را لغو کرد.

پالس دوم جاذبه صنعت گاز ایران

بیش از سه سال از توقف پروژه تولید ال‌ان‌جی در ایران در پی اعمال تحریم‌های غرب علیه کشورمان می‌گذرد و حالا بعد از گذشت یک سال از لغو تحریم‌ها، گفته می‌شود این پروژه ناتمام یک مشتری تازه پیدا کرده است
ایران، هاب گازی منطقه می‌شود

ایران، هاب گازی منطقه می‌شود

ظاهرا ترکمنستان نیز به شرایط سوق‌الجیشی ایران آگاه است و بر اساس مطالعات بین‌المللی برای آن‌که گاز خود را به خلیج‌فارس برساند چاره‌ای ندارد جز آن‌که گاز این کشور از ایران عبور کند.
سلامت مردم مناطق نفتی در خطر است

سلامت مردم مناطق نفتی در خطر است

اگر قیمت گاز طبیعی را در محاسبات کشور 12 سنت در نظر بگیریم، متأسفانه سالانه بیش از 1.5 میلیارد دلار گاز کشور در فلرها می‌سوزد.
ایران و آمریکا؛ بازیگران اصلی تجارت گاز

ایران و آمریکا؛ بازیگران اصلی تجارت گاز

با وجود تحریم‌های غرب، رشد تولید گاز طبیعی ایران همچنان ادامه دارد و فازهای بیشتری از بزرگ‌ترین میدان گاز طبیعی کشور یعنی پارس جنوبی به بهره‌برداری می‌رسد.
۱۲۳