نفت

ابوذر؛ بزرگ‌ترین مجتمع نفتی دریایی ایران

سکوی AB ابوذر که با همه تجهیزاتش ۳ هزار و ۲۰۰ تن وزن دارد، به گفته معاون این سکو از نظر جغرافیایی نزدیک مرز کشورهای عربستان و کویت قرار دارد و شاهراه عبور ناوها و ناوچه‌ها در خلیج فارس است، ضمن این‌که بیشترین تولید نفت از میدان ابوذر را هم بر عهده دارد.

دو نسل نفتی پشت یک میز

اعضای اوپک برای دومین سال متوالی با شرکت در کنفرانس سراویک بار دیگر تلاش کردند تولیدکنندگان شیل را برای همگام کردن با خود متقاعد کنند.
تغییر پارادایم در بازار طلای سیاه

تغییر پارادایم در بازار طلای سیاه

به نظر می‌رسد نظم جدیدی در بازار نفت حاکم شده که در حضور بازیگران جدیدش، قاعده بازی نیز باید متفاوت از قبل باشد.

کاهش فروش نفت ایران؛ از شایعه تا واقعیت

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با بیان اینکه کاهش خرید نفت خام کشورهای آسیایی مشکلی برای ایران ایجاد نمی‌کند گفت:در حال حاضر بیش از رقم تولید درخواست فروش نفت‌خام داریم.
رازهای «بهرگانسر»

رازهای «بهرگانسر»

چه کسی می‌داند کارکنان بهرگانسر چه روزها و شب‌های پر اضطرابی را گذرانده‌اند؟ چه کسی می‌داند چطور می‌شود در شرجی 100 درصد و آفتاب بی‌رحم و سوزاننده تابستان روی تأسیساتی فلزی کار کرد؟
عقب‌نشینی ۱۰ درصدی طلای سیاه مجددا بازار را غافلگیر کرد؛

پنج ضلعی ریزش نفت

اگر ایران بتواند قراردادهایی در زمینه توسعه ۴ میدان نفتی‌اش با شرکت‌های بین‌المللی منعقد کند، ممکن است تولید نفت کشور تا یک میلیون بشکه در روز افزایش یابد.

افت بورسی بازار نفت

بازارهای سهام جهان بالاخره به انتظارات برای شکستن رشد حبابی آنها پایان دادند و در چند روز گذشته در مسیر کاهشی قرار گرفته‌اند.
در تلاطم موج و نفت
زندگی و کار مردانی که در سکوی فتی بهرگانسر میان خلیج فارس روزگار سر می‌کنند؛

در تلاطم موج و نفت

«خانه»، تمامِ غصه مردانی است که در خلیج فارس روی سکوی نفتی کار و زندگی می‌کنند.

آینده تجارت آسیا و اروپا

با وجود اینکه منطقه آزاد چابهار نزدیک به یک دهه است که فعالیت خود را آغاز کرده؛ اما به دلایل مختلف از جمله مشکلات زیرساختی نظیر فقدان سیستم حمل‌و‌نقل ریلی و جاده‌ای و هوایی مناسب، نتوانسته موفقیت چندانی در تجارت و ترانزیت کالا به کشورهای افغانستان و آسیای مرکزی پیدا کند.
تولید طلای سیاه ایالات متحده رکورد ۴۷ ساله زد

وجه تاریک نفت آمریکایی

تولید نفت آمریکا در نوامبر گذشته به 10.04 میلیون بشکه در روز رسیده که این رقم بیشترین سطح تولید آمریکا از نوامبر ۱۹۷۰ میلادی محسوب می‌شود.

تغییر فاز پیشگویان نفتی

به‌دنبال صعود نفت برنت به بالای ۷۰ دلار در ماه ژانویه، بزرگ‌ترین بانک‌‌های وال‌استریت تغییری جدی در پیش‌بینی‌های خود از قیمت نفت خام در سال‌جاری میلادی ارائه کرده‌اند.

سرگردان میان موج، موشک، اسکله

زمانی که ناوچه عراقی 12 فروردین ماه سال 62 به سکوی‌شان موشک شلیک کرد او و همرزمانش جانانه ایستادگی کردند.