آخرین اخبار
پربیننده ترین ها
نفت
پنج چالش نفت در سال 2018

پنج چالش نفت در سال 2018

بازار جهانی نفت اولین روز کاری سال ۲۰۱۸ را در اوج آغاز کرد این شروع قدرتمند از ژانویه ۲۰۱۴ به این سو بی‌سابقه بوده است.

صادرات ۷۷۷ میلیون بشکه نفت ایران در سال ۲۰۱۷

ایران در سال ۲۰۱۷ روزانه حدود ۲ میلیون و ۱۳۰ هزار بشکه نفت صادر کرده که ۶۲ درصد از این میزان به مقصد کشورهای آسیایی و ۳۸ درصد به مقصد اروپا صادر شده است.

حلقه نفت و اقتصاد در محدوده هشدار

زنگ خطر نه تنها در صنعت نفت بلکه در ارتباط نفت با اقتصاد کشور نیز به صدا درآمده است. ذخایر نفت و گاز ما ثروت ما محسوب می‌شود و ما در حال حاضر توجه کافی به اهمیت آن نداریم.

خوب‌، بد، زشت بازار نفت

سال ۲۰۱۷ نفت بازیگرانی داشت که موجب نوسان قیمت‌ها در این سال شدند، برخی از رشد قیمت‌ها جلوگیری و برخی نیز محرکی برای افزایش قیمت نفت بودند.

گام‎های توسعه‎ای چابهار

پس‌کرانه عملیاتی بندرشهید بهشتی که افتتاح شد، همان منطقه آزاد چابهار است. ممکن است هنوز خیلی از زیرساخت‌ها فراهم نباشد و نیاز به کار کردن داشته باشد اما در اندازه‌ای که صنایع بیایند و بتوانند اینجا مستقر شوند، کار انجام شده است.

سال انقباض سرمایه در جهان نفت

از ابتدای سال جاری میلادی تا‌کنون کمتر از ۷ میلیارد بشکه نفت خام در سراسر دنیا کشف شده است.

سه سناریوی چینی آینده نفت

چین امروزه در حالی بزرگ‌ترین‌ واردکننده نفت خام و گاز در دنیا است که برنامه‌های بسیاری در زمینه افزایش تولید سوخت‌های فسیلی در داخل این کشور دارد.

«اتاق تاریک» بازار نفت

جنگی که حدود سه سال پیش بین اوپک و شیل آغاز شد، به جنگی بی‌پایان تبدیل شده است.
مصائب زنگنه

مصائب زنگنه

يكي ديگر از مصائب زنگنه در اين مدت موضوع واگذاري‌هاي انجام شده بود كه موجب شد تا در برخي برنامه‌هاي توليدي با كاهش توليدي و حتي ركود قابل توجه مواجه شويم.

ورشکستگی نفتی در ونزوئلا

پیچیده شدن شرایط برای صنعت نفت ونزوئلا به‌عنوان گاوشیرده اقتصاد این کشور، شرایط را بدتر از قبل کرده است.

عقبگرد نفت پس از ۶ هفته

بازار جهانی نفت خام در هفته‌ کاری گذشته در حالی برای اولین بار در ۶ هفته گذشته با افت قیمت همراه شد که همچنان کف قیمت ۰۶ دلاری را حفظ کرد.
رهبر‌آینده بازار نفت

رهبر‌آینده بازار نفت

آمریکا تا سال ۲۰۲۵ حدود ۸۰ درصد از رشد عرضه جهانی نفت را به خود اختصاص خواهد داد و در سال‌های پایانی دهه ۲۰۲۰ به صادرکننده خالص نفت تبدیل خواهد شد