آخرین اخبار
پربیننده ترین ها
نفت
مصائب زنگنه

مصائب زنگنه

يكي ديگر از مصائب زنگنه در اين مدت موضوع واگذاري‌هاي انجام شده بود كه موجب شد تا در برخي برنامه‌هاي توليدي با كاهش توليدي و حتي ركود قابل توجه مواجه شويم.

ورشکستگی نفتی در ونزوئلا

پیچیده شدن شرایط برای صنعت نفت ونزوئلا به‌عنوان گاوشیرده اقتصاد این کشور، شرایط را بدتر از قبل کرده است.

عقبگرد نفت پس از ۶ هفته

بازار جهانی نفت خام در هفته‌ کاری گذشته در حالی برای اولین بار در ۶ هفته گذشته با افت قیمت همراه شد که همچنان کف قیمت ۰۶ دلاری را حفظ کرد.
رهبر‌آینده بازار نفت

رهبر‌آینده بازار نفت

آمریکا تا سال ۲۰۲۵ حدود ۸۰ درصد از رشد عرضه جهانی نفت را به خود اختصاص خواهد داد و در سال‌های پایانی دهه ۲۰۲۰ به صادرکننده خالص نفت تبدیل خواهد شد

دماسنج نفتی تنش در خاورمیانه

طی چهار هفته اخیر قیمت نفت در بازار جهانی حدود ۲۰ درصد رشد داشته است. به لحاظ بنیادی تغییر محسوسی رخ نداده است که بتواند این افزایش نرخ‌ها را توجیه کند.

سناریوی سعودی نفت ۲۰۰ دلا‌ری

نگاهی به تاریخ ۴۵ ساله نفت نشان می‌دهد ریسک‌های ژئوپلیتیک از جمله تحریم نفتی غرب توسط اعراب، جنگ ایران و عراق، جنگ خلیج فارس و... همواره موجب جهش‌های ناگهانی قیمت نفت شده‌اند.

دو راهی نفت در بزنگاه قیمتی

تولیدکنندگان نفت شیل به سرمایه‌گذاران خود که مشتاق کسب سود و بازگشت سرمایه‌های خود هستند، وعده داده‌اند که با افزایش هرچه بیشتر تولید نفت، سود بیشتری به دست خواهند آورد.

نقطه شکست بزرگان نفتی

تولیدکنندگان نفت منطقه خلیج فارس همزمان با کاهش قیمت‌های جهانی نفت از بیش از ۱۰۰ دلار در هر بشکه در سال ۲۰۱۴ به کمی بیشتر از نصف آن قیمت در سال جاری، اقدام به کاهش هزینه‌هایشان کرده‌اند.

تهدید دوم بقای اوپک

در شرایطی که اوپک همچنان درگیر دردسری است که شیل برایش در بازار ایجاد کرده و هنوز از آن فارغ نشده، نگرانی جدیدی از سوی این نوع نفت برای اوپک در راه است.

گازهای سوزانده شده: سیاست‌ها و اقدامات

در سال ۲۰۱۶ میلادی در مجموع بیش از ۱۵۰ میلیارد متر‌مکعب گاز همراه نفت سوزانده شده است که معادل ۴ درصد کل تولید گاز طبیعی جهان است.

پنج سوخت نهان پرواز نفت

با عبور نفت از مرز ۶۰ دلار نگرانی‌ها از افزایش تولید نفت‌های گران بیشتر شده است. چراکه این قیمتی است که تولیدکنندگان نفت شیل مدت‌ها انتظار آن را می‌کشیدند و پیش‌بینی می‌شود تولید نفت آمریکا در سال‌های آینده شتاب بیشتری بگیرد.
اصلاحات عربستان به بن‌بست می‌خورد؟

دو نگاه متضاد به رویای سعودی

موج اصلاحات در عربستان سعودی در حالی اقتصاد و باورهای فرهنگی این کشور را فراگرفته است که می‌توان گفت فروش بخشی از سهام شرکت ملی نفت عربستان در سال ۲۰۱۸، مهم‌ترین قسمت و ضامن اجرای این سلسه اصلاحات است.