سه‌شنبه ۲۸ شهريور ۱۳۹۶ - September 19 2017
آخرین اخبار
پربیننده ترین ها
نفت

شکست یارانه‌ای غول نفتی جهان

افت بیش از 50 درصدی قیمت نفت در سه سال گذشته و ناکامی توافق اوپک برای رشد قیمت طلای سیاه، موجب شده که عربستان از آخرین ابزار خود برای جبران کسری بودجه استفاده کند.

نفت در انتظار سومین توفان

توفان بعدی در راه آمریکا است. «خوزه» نام سومین توفانی است که بعد از «هاروی» و «ایرما» بخشی از صنعت نفت آمریکا را تحت تاثیر قرار خواهد داد. اما این پایان فصل توفان‌های گرمسیری برای آمریکا نیست.

انعکاس نفتی بحران کره‌شمالی

بازار نفت نیز تحت تاثیر آزمایش هسته‌ای کیم جونگ اون روز دوشنبه را با افت قیمت شروع کرد.

عبرت پارس جنوبی برای غرب کارون

بعد از چهار سال فعالیت بی‌وقفه در پارس جنوبی، ایران سرانجام در فروردین 96 توانست برداشت روزانه گاز در سمت ایران را به قطر برساند.

ناکامی نفت در فصل پرتقاضا

بر‌خلاف توفان‌های گذشته، توفان هاروی نه تنها رشد قیمت نفت را به دنبال نداشت، بلکه فشار بر قیمت‌ها را بیشتر کرد.

تناقض توفانی نفت و بنزین

توفان هاروی که شدیدترین توفان آمریکا در نیم قرن اخیر نام گرفته، هرچند در روزهای اخیر به سمت فروکش کردن رفته است، اما تحولات غیر منتظره‌ای بر بازارهای جهانی نفت و محصولات پالایشی به جا گذاشته است.

معمای پیش‌بینی در بازار نفت

بازار جهانی نفت این روزها به شکل غیرقابل تصوری شاهد کم شدن سطح ذخایر جهانی نفت خام است، با این حال قیمت‌ دو نفت شاخص بازار همچنان در محدوده 50 دلار نوسان می‌کند و رشد چندانی ندارد.

نقش ايران در مجامع بين‌المللي انرژي در دولت يازدهم

تحولات دو دهه‌ اخير در عرصه‌ بازارهاي انرژي جهان، پيدايش دورنمايي روشن‌تر براي گاز طبيعي و روند رو به افزايش سهم اين حامل انرژي در تركيب انرژي مصرفي جهان، وزارت نفت كشورمان را بر آن داشته است که در مجمع کشورهای صادرکننده گاز، حضور فعال و موثر داشته باشد.
سوپاپ اطمینان صادرات نفت ایران

سوپاپ اطمینان صادرات نفت ایران

نیاز به پایانه‌ای نفتی در کنار «خارک» به‌عنوان تنها پایانه ایران برای صادرات نفت خام که بتواند در مواقع ضروری بخشی از صادرات نفت خام ایران را عهده‌دار شود، از زمان جنگ تحمیلی عراق پدید آمد.

توفان آمریکایی در راه بازار نفت

نزدیک‌شدن بزرگ‌ترین توفان یک دهه گذشته آمریکا به تاسیسات نفتی در خلیج مکزیک، روز گذشته نمودار قیمت‌ها را در بازار جهانی نفت صعودی کرد.

استارت تخلیه مازاد عرضه نفت

با کند شدن رشد تولید نفت خام در آمریکا، این عامل تهدیدکننده اندکی در بازار نفت رنگ باخت.

زمین ۸۱ تریلیون دلار ذخیره نفتی دارد

به گزارش هافینگتون‌پست، طی 163 سال گذشته سوخت‌های فسیلی و نه طلا، بزرگ‌ترین‌ منبع ثروت و قدرت بوده است