آخرین اخبار
پربیننده ترین ها
کشتیرانی

نگاهی به قرارداد مرزی 1937

سوم ژانویه ۱۹۳۴ دولت عراق برای حل اختلافات مرزی خود با ایران به جامعه ملل شکایت برد.
توتال و شل نفتکش‌های ایرانی را اجاره کردند

توتال و شل نفتکش‌های ایرانی را اجاره کردند

مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ایران گفت: بعد از اجرایی شدن برجام تا ۱۰ آذرماه امسال تعداد ۲۱۵ قرارداد اجاره نفتکش به‌صورت تک سفره و زمانی با شرکت‎های خارجی منعقد شده است.
نداجا زیرساخت‎های «مکران» را توسعه داد

نداجا زیرساخت‎های «مکران» را توسعه داد

فرمانده پایگاه سوم دریایی نبوت گفت: ما در کنارک مدرسه‌ای تشکیل دادیم که آموزش دریایی می‌دهیم. یعنی دریانورد تربیت می‌کنیم. استادان این مرکز هم از طرف پایگاه سوم نبوت تأمین می‌شوند.

اجماع داخلی بر سر سهم ایران از خزر وجود ندارد

مزیت ایران در محیط بین المللی و البته منطقه آسیای میانه بیش از آنکه اقتصادی باشد امنیتی است.

26 آذر؛ روز حمل و نقل

در سال ۱۳۷۶ به پیشنهاد وزارت راه و ترابری روز ۲۶ آذر به‌عنوان روز حمل‌ونقل شناخته شد.

افق روشن مذاکرات تعیین رژیم دریای خزر

ایران و کشورهای ساحلی در مسیر تعیین رژیم حقوقی دریای خزر به تفاهمات پیشرفته و عمده‌ای دست یافته‌اند اما از مهم ترین مسائل باقی مانده، موضوع تحدید حدود بستر و زیربستر است که تعیین تکلیف آن بر مبنای اصل عدالت و انصاف در حال پیگیری است
پاسخ به معمای رژیم حقوقی خزر

پاسخ به معمای رژیم حقوقی خزر

رژیم حقوقی دریای خزر به چند دلیل تاکنون به نتیجه نرسیده است که یکی از مهم‌ترین دلایل آن عملکرد روسیه است.
سکان صنعت حمل‌و‌نقل در دست تکنولوژی؛

از تاکسی هوایی تا کشتی‌های خودران

شرکت معروف و قدیمی رولز رویس در حال ورود به عرصه دریانوردی است و طرح‌هایی برای توسعه کشتی‌های باربری که می‌توانند کالاها را بدون نیاز به خدمه انسانی جا به جا کنند، ارائه کرده است.

اهمیت خلیج‌فارس در دوره ساسانیان

نفوذ تجاری- سیاسی ایران ساسانی در اقیانوس هند به اندازه‌ای بود که خلیفه اعظم ریواردشیر که مسوول اسقف‌نشین فارس بود بر مسیحیان هندوستان هم نظارت داشت ۱۸ و حوزه اقتدار وی از سرحدات دریایی سرزمین ساسانیان تا منطقه‌ای به نام کله گسترده بود که یک بندر تجارتی در شبه‌جزیره مالزی بوده است.

طوفان در فضای مجازی هشتگ خلیج فارس را «ترند» کرد

کاربران در اعتراض‌های خود جنبه‌های مختلف سخنرانی ترامپ را در نظر داشتند ولی موضوع استفاده وی از نام خلیج عربی به جای خلیج فارس گستره بیشتری را به خود اختصاص داد.

پیشینه نام «خلیج‌فارس»

اظهارات دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا، در خصوص استراتژی دولتش در قبال ایران که در بخشی از صحبت‌های خود هنگام اشاره به خلیج‌فارس از نامی جعلی برای آن استفاده کرد، با واکنش گسترده‌ای از جانب خبرگزاری‌ها و کاربران ایرانی در شبکه‌های اجتماعی مواجه شد

امیدواری به مصوبه ساماندهی «ته لنجی»

در زمان حاضر یکی از محدودیت‌ها برای کالای همراه ملوان در بندربوشهر این است که در اسکله این بندر تنها واردات موادغذایی برای ملوانان مجاز است.