آخرین اخبار
پربیننده ترین ها
محیط زیست

منع قانونی برای انتقال آب خزر به سمنان وجود ندارد

نماینده مردم سمنان، مهدی‌شهر و سرخه در مجلس تنها دلیل تاخیر در روند انتقال آب خزر به سمنان را بررسی نحوه انتقال و جلوگیری از تخریب احتمالی عرصه های طبیعی دانست.

استان‎های خزری به سیستم تصفیه فاضلاب مجهز می‎شوند

احداث شبکه جمع‌آوری و تصفیه فاضلاب در 3 استان گیلان، مازندران و گلستان واقع در حاشیه دریای خزر سرعت گرفته است.

ضرورت احیای خلیج گرگان با راهکارهای علمی

با توافقی که سازمان حفاظت محیط زیست با کارگروه استانی و ملی انجام داده است، راهکارهای اجرایی کوتاه‌مدت احیای خلیج گرگان با پشتوانه علمی اجرایی خواهد شد.

احیای تالاب میانکاله؛ یک مطالبه جهانی

احیای کامل تالاب بین‌المللی میانکاله به مطالبه ملی و حتی جهانی تبدیل شده است.

خطر در کمین آشوراده

آشوراده باید به دور از هر گونه واگذاری و ساخت و ساز بر اساس توسعه نیروی انسانی بومی به سمت توسعه اکوتوریسم روانه شود.

گزارش وضعیت اسفناک دریای خزر جهانگیر شد

افزایش غلظت آلاینده‌ها، تغییر شکل رودخانه‌ها، افزایش نسبت هیدرولوژکی از مسائلی است که موجب ایجاد نگرانی درباره شرایط محیط زیستی دریای خزر شده است.
خروج دریاچه ارومیه از بحران

خروج دریاچه ارومیه از بحران

اقداماتی که در 4 سال گذشته برای احیای دریاچه ارومیه انجام شده، اقدام موثری بوده که موجب خروج از وضعیت بحرانی این دریاچه شده است.
فرشچی:

سند جامع توسعه دریایی آماده اجرا شد

معاون محیط‌زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: برنامه‌های اقدام ملی در راستای حفاظت از محیط زیست دریایی کشور تدوین کرده‎ایم که برای اجرای آن از همه درخواست کمک داریم.

نقش مناطق حفاظت شده دریایی در کاهش تغییرات اقلیمی

مناطق حفاظت‌شده دریایی نمی‌توانند مانع از تاثیرات فزاینده تغییرات اقلیمی شوند اما می‌توانند اکوسیستم دریایی را در برابر تغییرات مقاوم‌تر و در برخی شرایط میزان تغییرات اقلیمی را کند کنند.

عواقب یک خروج محیط زیستی

از آنجا که آمریکا یک سوم گازهای گلخانه‎ای جهان را تولید می‎کند، خروج از موافقتنامه پاریس، نخست دامن این کشور را می‎گیرد.
ابتکار:

احیای دریاچه ارومیه پیشرفت خوبی داشته است

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت:به منظور اصلاح میان گذر دریاچه ارومیه وزارت راه با جدیت موضوع را دنبال می‌کند تا این میان گذر بر گردش آب و حیات دریاچه ارومیه تاثیر منفی نداشته باشد.

همکاری ایران با ۳ کشور برای احیای دریاچه ارومیه

وزارت امور خارجه با همکاری ستاد احیای دریاچه ارومیه طرح‌های مشترکی برای احیای دریاچه با کشورهای ژاپن، ایتالیا و استرالیا کلید زده است.