آخرین اخبار
پربیننده ترین ها
انرژی

ایران در سریلانکا پالایشگاه می‎سازد

ایران با ساخت پالایشگاه جدید و همچنین به روز رسانی یک پالایشگاه دولتی دیگر به ظرفیت 50 هزار بشکه نفت خام در روز در سریلانکا موافقت کرد.

واردات نفت هند از ایران افزایش یافت

هند مجموعا ۴.۵۱ میلیون بشکه در روز در آوریل نفت وارد کرده که ۲.۵ درصد بالاتر از مدت مشابه سال گذشته است.

خودداری چین از تضمین خرید نفت ایران

دولت چین و پالایشگاه‌های این کشور اظهار «امیدواری» کرده‌اند که واردات نفت از ایران را ادامه دهند، اما از دادن تضمین خودداری کرده‌اند.
وزیر نفت:

جریمه ای برای توتال وجود ندارد

زنگنه گفت: اگر توتال نتواند معافیت از تحریم را از آمریکا دریافت کند، شرکت ملی نفت چین (سی‌ان‌پی‌سی) طبق قرارداد جایگزین این شرکت فرانسوی شده و سهامش به شرکت چینی منتقل می‌شود.

تهدیدهای ترامپ نشان می‌دهد برجام توافق خوبی است

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی با بیان اینکه ایران همیشه تحریم‌ها و تهدیدها را به فرصت تبدیل کرده است، گفت:تحریم مشکلاتی ایجاد می‌کند، اما ملت ایران همیشه آنها را به فرصت تبدیل کرده‌ است.

استات اویل تغییر نام داد

شرکت «استات اویل» نروژ در اقدامی سبز به «اکوئینور» تغییر نام داد.
دبیرکل مجمع کشورهای صادرکننده گاز:

تلاش و تحریم‎های آمریکا در بخش انرژی را محکوم می‎کنیم

دبیرکل مجمع کشورهای صادرکننده گاز(GECF)گفت: برای برقراری رقابت عادلانه در بازار تلاش و تحریم های آمریکا در بخش انرژی را محکوم می کنیم.

ترامپ دستور کاهش خرید نفت از ایران را صادر کرد

رئیس جمهوری آمریکا در نامه ای به سه وزیر خود دستور داد تلاش‎ها برای کاهش خرید نفت و فراورده‎های نفتی از ایران را آغاز کنند.

فروش آخرین کشتی نفتکش افرامکسGener8

شرکت کشتیرانی Gener8 آمریکا گذشته آخرین کشتی نفتکش افرامکس ناوگان خود را نیز فروخت.

صادرات نفت از خارک طبق روال انجام می‎شود

به گفته مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی هم اکنون مشتریان سنتی ایران یعنی کشورهای چین و هند و همچنین اروپا و ایتالیا در منطقه خارک در حال بارگیری هستند و صادرات نفت انجام می‌شود.
سازمان بنادر:

تصمیم جدید مرسک و MSC به معنای خروج آنها از ایران نیست

معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: از اختیارات خطوط کشتیرانی است که به بنادر کدام کشور تردد کنند، اما واقعیت این است که تحریم‎های یک جانبه آمریکا طبیعتا هر شرکتی را می‎تواند متاثر کند.

صادرات ۸۰۰ میلیون بشکه نفت‎خام از پایانه خارک

پارسال بارگیری حدود ۸ میلیون بشکه نفت از 8 پهلوگاه و ۲ عملیات کشتی به کشتی با استاندارد و ایمنی کامل در پایانه نفتی خارک به طور همزمان انجام شد.